Kempeleen Maratonklubi
Kempeleen Maratonklubi ry:n logo

1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

12.Kempele-maraton 26.8.2000
Lopputulokset KeMaKi
Sarjat:
(klikkaa haluamasi sarjan kohdalta, ellet halua selata kaikkia tuloksia )

Miehet maraton: Miehet yleinen Miehet 40v Miehet 45v Miehet 50 v
Miehet 55v Miehet 60 v Miehet 65v
Miehet kunto
Naiset maraton: Naiset yleinen Naiset 40v Naiset 50v Naiset 60v
Naiset kunto
Miehet puolimaraton: Miehet yleinen Miehet 40v Miehet 50v Miehet kunto
Naiset puolimaraton: Naiset yleinen Naiset 40v Naiset 50v Naiset kunto
Sauvakävely Naiset
Keskussairaaloiden
SM-tulokset:
Kaikki Hyvän Kunnon Kierroksen PM
Maantiejuoksun piirimes-
taruuskilpailu:
PMM PMN

Sarja: Miehet yleinen 42.195 km

1. ( 300) Juha Nousiainen Lapinlahden Veto 2.44.07
2. ( 302) Timo Ohtonen KaiKu 2.49.42
3. ( 304) Jouko Takalo Kuivaniemen Isku 2.53.15
4. ( 305) Jari Oja Aavasaksan Urheilijat 3.03.30
5. ( 388) Heikki Nöjd Iin Yritys 3.06.03
6. ( 301) Esa Hynynen Lapinlahden Veto 3.08.21
7. (436) Matti Pelkonen Kalajoen Junkkarit 3.16.56
8. ( 20) Jorma Katainen K-SKS Kunto 3.17.24
9. ( 307) Veijo Malvalehto Keminmaa 3.18.37
10. ( 380) Jyrki Leskelä SK Pohjantähti 3.35.25
11. ( 427) Jukka Ruusila Vaasa 3.36.41
12. (303) Seppo Moilanen Rovaniemi 3.36.55
12. (306) Olli Hyyppä 3.36.55
14. (405) Kyösti Riihelä Kuusamo 3.42.13
15. (438) Mika Niemi Kajaani 3.43.49
16. (391) Kari Heikkilä Nurmo 3.47.21
17. (348) Peitsa Juujärvi Kiiminki 3.49.36
18. (441) Meir Ovadija Kiviniemi 3.50.01
19. (431) Tuomo Erola Muurolan Karhut 3.52.48
20. (356) Harri Haataja Oulu 3.57.20
21. (387) Hans Mannsten HKV 3.57.35
22. (406) Tomi Karsikas Haapavesi 4.39.01
23. (407) Antti Lamminmäki Seinäjoki 4.52.45
24. (443) Ilkka Huttu Haukipudas 4.53.06

Sivun alkuun                   

Sarja: Miehet 40v   42.195 km

1. (397) Hannu Rönkkö Leppävirran Urheilijat 3.03.48
2. ( 456) Reijo Haapalahti Oulu 3.10.53
3. ( 453 Jarmo Laurila Oulunsalo 3.20.13
4. ( 410) Kari Kautio VTT-Elegantti 3.24.53
5. ( 310) Mika Louhimo ONMKY/Tönköt 3.26.36
6. ( 309) Tapio Varamäki K-SKS Kunto 3.34.32
7. (308) Juha Röning Oulun Ylipisto 3.40.20
8. ( 401) Lauri Ylipukki OLK 3.45.49
9. ( 424) Erkki Keränen PKC-Group 3.54.40
10. ( 311) Urpo Kinnunen Mikkeli 3.54.46
11. (365) Reino Kurkela Rovaniemi 4.00.11
12. (404) Ahti Juntunen Puolangan Ryhti 4.04.10
13. (425) Jouko Viinikanoja Enocell Soutajat 4.09.40
14. (313) Jouni Laitinen Kunto Konnat 4.54.34

Sivun alkuun                    

Sarja: Miehet 45v   42.195 km

1. (390) Jouko Rajamäki Häjyt 2.48.45
2. ( 364) Markku Hänninen Oulun Vasama 2.51.10
3. ( 399) Seppo Komulainen Sukevan Kisa 3.12.32
4. ( 316) Esa Piiroinen KäKa 3.17.41
5. ( 437) Martti Oravakangas Pyhäjärvi 3.21.30
6. ( 395) Pentti Runtti ABB 3.24.10
7. (315) Oiva Mursu Simo 3.27.59
8. ( 317) Heikki Jämsä Haukipudas 3.34.51
9. ( 314) Erkki Immonen Teku/Kajaani 3.56.24
10. ( 385) Jouni Ollila Pattijoki 4.05.01
11. (375) Veikko Kanto Kempele 4.40.10
12. (358) Ari Okkonen OBP Research Oy 5.38.15

Sivun alkuun                    

Sarja: Miehet 50v   42.195 km

1. ( 320) Kari Sanelma Lapin Lukko 3.08.34
2. ( 400) Raimo Riihola Iisalmen Visa 3.11.04
3. ( 440) Pentti Sallinen Liperin Taimi 3.14.17
4. ( 319) Matti Klemetti Nurmeksen Sepot 3.23.32
5. ( 377) Arvi Kjellbäck E-P Keskussairaala 3.28.01
6. ( 371) Seppo Laukkanen Pielaveden Sampo 3.32.08
7. (442) Pertti Ryhänen Häjyt 3.43.49
8. ( 432) Keijo Raudaskoski Alatornion Pirkat 3.49.39
9. ( 376) Eero Annanpalo AMC Roi 3.55.56
10. ( 359) Matti Mämmelä 3.56.29
11. ( 205) Veikko Meriläinen Haapajärven Kiilat 3.56.52
12. (455) Pertti Leinonen Teku 4.05.27
12. (435) Veikko Timonen ONMKY/KKM 4.21.29
14. (393) Teerho Pekkinen Häjyt 4.33.12
15. (322) Niilo Härkönen Teku/Kajaani 4.39.40

Sivun alkuun                    

Sarja: Miehet 55v   42.195 km

1. ( 429) Seppo Välkky YK 3.26.03
2. ( 100) Heikki Paukkeri KeMaKi 3.30.23
3. ( 439) Aarno Rajaniemi Oulaisten Taru 3.31.55
4. ( 361) Vesa Haarala LiTa 3.40.33
5. ( 448) Lauri Päkkilä ONMKY/Maratonkoulu 3.42.45
6. ( 454) Veikko Yijälä Häjyt 3.44.19
7. (324) Erkki Alaviippola IF Drott 3.52.02
8. ( 444) Leo Tiiro Iin/KKI 3.54.11
9. ( 323) Yrjö Qvarnberg K-SKS Kunto 4.11.13
10. ( 374) Tauno Lipponen Vuokatti 4.15.07
11. (408) Tauno Siik Julmaset 4.15.35
12. (326) Meiksi Johdanto 4.26.21
12. (451) Pekka Rautakorpi NMKY 4.39.28
14. (327) Raimo Untola Jääli 5.12.05
15. (325) Matti Huotari Lapin Veikot/Häjyt 5.36.59

Sivun alkuun                    

Sarja: Miehet 60v   42.195 km

1. ( 373) Pertto Gustafsson Kankaanpään Urheilijat 3.06.11
2. ( 423) Matti Nygord Alajärvi 3.39.18
3. ( 409) Olof Strengell Lenkki Boys Pietarsaari 3.44.49
4. ( 372) Paavo Takalahti Kempeleen Sporttipojat 3.52.07
5. ( 329) Allan Juntunen Hyvinkään seudun Vet 3.52.58
6. ( 378) Arto Hietala Vammala 3.56.04
7. (334) Eero Huhtala Kälviä 4.06.53
8. ( 402) Hans Ahlsved IF Brahe 4.41.55
9. ( 445) Reija Kunttu Häjyt 4.43.28

Sivun alkuun                    

Sarja: Miehet 65v   42.195 km

1. ( 428) Jussi Mäenpää Häjyt 3.33.50
2. ( 333) Pertti Näsänen Lieksan Urheilijat 3.48.44
3. ( 422) Veikko Alapudas Meke 3.50.34
4. ( 331) Tauno Ruhanen Kiuruveden Jänne 3.52.49
5. ( 379) Alpo Jylhä Häjyt 4.21.53
6. ( 332) Paavo Harju RDS Roi 4.31.28
7. (449) Vieno Koivumaa Ikiliikkujat 4.40.07
8. (394) Seppo Heiskanen Kasvu 5.22.04

Sivun alkuun                    

Sarja: Miehet Kunto   42.195 km

1. ( 381) Harri Kettunen Keskitech 3.48.09
2. ( 433) Juha Torvikoski Oulu 3.52.40
3. ( 452) Arto Liikanen Merikoski 4.07.27
4. ( 336) Esko Korhonen Oulun Yliopisto 4.13.26
5. ( 398) Lauri Virkkula Kuusamon Erä-Veikot 4.17.17
6. ( 362) Pertti Paakkolanvaara X-Port 4.29.51
7. (340) Jorma Tervo Neles/Kajaani 4.40.54
8. (446) Pertti Kaan Haukiputaan Veikot 4.52.48
8. (447) Timo Suonperä Haukiputaan Veikot 4.52.48
10. (337) Kalevi Saukkonen Varsinais-Suomen Veter 5.18.33

Sivun alkuun                    

Sarja: Naiset yleinen   42.195 km

1. ( 344) Aune Lassila Oulun Yliopisto 4.27.05
2. ( 342) Marja-Leena Lotvonen Rokuan Ryhti 4.39.24

Sivun alkuun                    

Sarja: Naiset 40v   42.195 km

1. ( 347) Aino Junkkonen Leppävirran Urheilijat 3.17.55
2. ( 345) Orvokki Mäyrä Kiuruveden Jänne 3.22.03
3. ( 426) Riitta Vikstedt OYS/Vapari 3.33.36
4. ( 384) Kaisa Juuti-Koskinen PKKS 3.40.38
5. ( 353) Ritva Korhonen K-SKS Kunto 3.50.48
6. ( 450) Helena Kuonanoja Oulu 3.52.53
7. (354) Leena Nauha Oulun Yliopisto 4.39.25
8. ( 346) Marianne Lind K-SKS Kunto 4.44.24

Sivun alkuun                    

Sarja: Naiset 50v   42.195 km

1. ( 457) Marketta Hannula Lepardit 4.07.18
2. ( 355) Birgitta Raittinen Espoo 5.03.38

Sivun alkuun                    

Sarja: Naiset 60v   42.195 km

1. ( 348) Auli Korhonen Suonenjoki 4.46.05

Sivun alkuun                    

Sarja: Naiset Kunto  42.195 km

1. ( 352) Vappu Länkinen Jämsä 4.32.10
2. ( 351) Vuokko Niemi Oulu 4.41.59
3. ( 343) Anu Hilli Oulu 4.42.04

Sivun alkuun                    

Sarja: Miehet puolimaraton  21.2 km

1. ( 1) Hannu Niemelä ONMKY 1.12.23
2. ( 8) Teppo Ronkainen ONMKY 1.12.51
3. ( 241) Petri Mällinen ONMKY 1.15.58
4. (44) Jari Lahti Vaajakosken Kuohu 1.16.25
5. ( 238) Juha Jokikuona HK 1.17.44
6. ( 219) Kari Peltokorpi RDS/Rovaniemi 1.18.15
7. (257) Hans Kitti ONMKY 1.19.12
8. ( 112) Pauli Turtinen Yli-Iin Naseva 1.19.57
9. ( 226) Tuomo Hyvärinen Ikiliikkujat 1.21.53
10. ( 3) Jani Määttä Limingan Niittomiehet 1.26.50
11. ( 108) Reijo Juntunen Iin Yritys 1.27.34
12. (4) Sami Halonen IiYr 1.28.21
12. (231) Kari Lilleberg Haukiputaan Veikot 1.29.33
14. (234) Tarmo Malvalehto Kemi 1.30.26
15. (2) Ari Järviluoma Oulu 1.31.29
16. (109) Pekka Kukkula Iin Yritys 1.32.23
17. (110) Janne Juntunen Perämeren Rasti 1.32.36
18. (249) Ari Holappa Oulu 1.32.54
19. (225) Veli-Matti Niskanen Haukiputaan Veikot 1.33.36
20. (6) Jari Hyrkäs Aavasaksan Kisa 1.33.41
21. ( 117) Teppo Lankila Lammen Luja 1.41.31
22. (210) Jaakko Reijonen Kempele 1.43.03
23. (118) Martti Korpi OSB 1.44.04
24. (120) Pasi Tolonen Iisalmen Visa 1.45.01
25. (116) Janne Lassi OSB 1.45.13
26. (256) Tuomo Ojankoski Lepardit 1.45.45
27. (201) Jari Yppärilä Veho Oulu 1.46.40
28. (207) Juhani Holtinkoski PSOAS 1.50.30
29. (9) Mikko Flink 1.53.58
30. (119) Klaus Nevala OSB 1.54.51
31. (7) Riku Martikainen Oulu 1.59.35
32. (248) Kari Murtola LNN 2.01.00
33. (209) Jari Pätsi Oulu 2.12.43
34. (111) Matti Ylilauri SOW Sport 2.16.32
35. (232) Juhani Hautala Teku/Kajaani 2.20.02

Sivun alkuun                    

Sarja: Miehet puolimaraton 40v.  21.1 km

1. (10) Jari Kostilainen Oulu 1.18.18
2. ( 46) Timo Taipale Vaajakosken Kuohu 1.18.55
3. ( 13) Pekka Seppinen Ruukin Kisa 1.19.07
4. (47) Jussi Kotkavirta Vaajakosken Kuohu 1.19.14
5. ( 98) Hannu Alanen Riihimäen Kiista-Veikot 1.22.09
6. ( 214) Markku Siirtola Porku 1.22.42
7. (228) Heikki Ojantakanen Oulunsuun Heitto 1.24.09
8. ( 237) Mikko Koivukangas PAO Oulu 1.24.55
9. ( 19) Timo Humppi K-SKS Kunto 1.25.28
10. ( 12) Heikki Moilanen KajKip 1.26.35
11. ( 113) Keijo Salonen Oulun Kilpa-Veljet 1.27.01
12. (312) Olli Juntunen Haukiputaan Veikot 1.27.06
13. (222) Sulevi Leinonen Raahen Sportti Veter 1.30.28
14. (97) Juhani Tervola Ikiliikkujat 1.30.37
15. (244) Tomi Penna OYS/Kiiturit 1.31.27
16. (258) Esa Vanhatalo Oulun Pyrintö 1.31.32
17. (15) Mauri Pikkarainen PyPa 1.33.14
18. (247) Osmo Ponnikas Raahen Sportti Veter 1.34.38
19. (16) Erkki Lauronen ONMKY/KKM 1.34.46
20.(22) Heikki Pyhäluoto ViHu 1.34.59
21. (215) Tuomo Leimurautio Lumijoen Lumiukot 1.35.31
22. (239) Jari Hautasaari Oulun Tarmo 1.36.10
23. (245) Taito Raitakallio Alatornion Pirkat 1.37.08
24. (21) Heikki Sieppi Oulun Yliopisto 1.38.10
25. (221) Antero Kosamo Iin Yritys 1.41.01
26. (14) Jorma Kestilä MKV 1.41.13
27. (233) Reijo Hummastenniemi Ikiliikkujat 1.41.40
28. (114) Mikko Lindholm Oulunsuun Heitto 1.41.57
29. (115) Heikki Ailisto ONMKY 1.42.20
30. (127) Jaakko Okkonen Kempele 1.45.03
31. (224) Toimi Rajala Raahen Maitohapot 1.46.39
32. (252) Heikki Bakman Iin Yritys 1.46.42
33. (11) Pekka Keränen PAO Oulu 1.48.01
34. (90) Seppo Salmela PSOAS 1.49.08
35. (246) Antti Laitinen Oulu 1.49.54
36. (206) Kimmo Katiska Ikiliikkujat 1.50.53
37. (255) Vesa Verronen Lepardit 1.51.55
38. (204) Pauli Eberhardt 1.54.42
39. (242) Jouni Seppälä Pana-Team Kempele 1.55.10
40. (123) Timo Rita ONMKY/KKM 1.56.13
41. (91) Timo Krohns Oulu 1.57.26
42. (17) Pekka Piispanen Oulu 2.00.56
43. (212) Into Valpas Oulu 2.04.03
44. (202) Seppo Neuvonen Veho Oulu 2.04.27
45. (230) Kullervo Niiniketo Kiiminki 2.10.04
46. (203) Aaro Bäck Veho Oulu 2.24.02
47. (236) Anssi Holmberg Oulu 2.27.07
48. (94) Pertti Iskala Juoksija 2.29.25

Sivun alkuun                    

Sarja: Miehet puolimaraton 50v.  21.1 km

1. (218) Olavi Peura RDS Roi 1.20.18
2. (95) Teuvo Ruotsala Vehmersalmen Vesa 1.23.41
3. (102) Kauko Alamaunu Kittilän Voima 1.23.45
4. (253) Ari Heikkilä Alavieskan Viri 1.24.22
5. (213) Tapio Toiviala Simon Kiri 1.29.58
6. (392) Paavo Kokko Ylikiiminki 1.33.43
7. (103) Aomo Aho Raahen Sportti Vet 1.35.12
8. (217) Matti Karjalainen SK Pohjantähti 1.36.17
9. (99) Eero Hanni Ikiliikkujat 1.37.46
10. (23) Jaakko Holappa Kainuun Kuntoässä 1.40.35
11. (383) Esko Leinonen Juuka 1.41.51
12. (260) Juhani Myllyoja Oulu 1.48.40
13. (121) Tuure Leinonen Ii 1.48.51
14. (251) Lauri Heikkilä Kiiminki 1.55.33
15. (124) Paavo Tolonen Teku/Kajaani 1.59.04
16. (211) Hannu Muittari Tornio 2.01.23
17. (128) Heimo Turunen Puolangan Ryhti 2.18.23
18. (24) Reijo Lundgren Oulu 2.19.11

Sivun alkuun                    

Sarja: Miehet puolimaraton Kunto  21.1 km

1. (243) Jouni Välipakka Haukiputaan Veikot 1.23.26
2. (40) Tuomas Kauppila Oulun Yliopisto 1.24.35
3. (126) Veijo Mattila Oulu 1.25.39
4. (101) Pekka Kivijärvi Piippolan Terävä 1.28.23
5. ( 32) Leo Turpeinen Ikiliikkujat 1.29.20
6. (240) Kari Bakman Iin Yritys 1.30.19
7. (33) Mika Pelttari Teku/Kajaani 1.31.36
8. (43) Jani Oravamäki Oulun Kilpa-Veljet 1.32.15
9. (89) Kalevi Varpu Oulu 1.36.46
10. (28) Juha Lampi Limingan Niittomiehet 1.40.53
11. (221) Antero Kosamo Iin Yritys 1.41.01
12. (261) Aarno Tapio Oulunsalo 1.41.23
13. (34) Martti Hanhela ONMKY/KKM 1.42.48
14. (35) Pasi Piippo Oulu 1.43.08
15. (26) Seppo Petäjäniemi Net/Oulu 1.44.42
16. (223) Arvo Kujala JKU 1.45.58
17. (39) Pertti Kemi Oulu 1.46.15
18. (125) Juha Mustonen Oulu 1.46.59
19. (30) Pekka Pura Kastellitalot 1.48.39
20. (229) Pekka Pohjola Kiimingin Urheilijat 1.50.39
21. (235) Erkki Pyykkönen Kiimingin Urheilijat 1.50.40
22. (216) Kari Turpeinen Oulun Triathlon Klub 1.51.01
23. (430) Heikki Vänttylä ONMKY/KKM 1.52.01
24. (48)  Jari Iinatti Oulu 1.52.37
25. (49) Risto Vuohtoniemi Oulu 1.52.39
26. (335) Aarne Ulander ONMKY 1.56.19
27. (41) Toivo Saikkonen Oulu 1.56.30
28. (220) Timo Siika-Aho Oulu 1.57.21
29. (93) Toni Krohns Oulu 1.27.25
30. (208) Kari Niska Oulu 1.59.21
31. (330) Niilo Korhonen Suonenjoki 2.01.16
32. (36) Väinö Ojala Jyväskylä 2.02.31
33. (83) Erkki Mämmelä 2.04.24
34. (92) Niko Krohns Oulu 2.07.00
35. (129) Vega Välitalo Pellon Ponsi 2.09.53
36. (107) Ari Tuutti Lepardit 2.11.13
37. (25) Pasi Kuosmanen Oulun Yliopisto 2.11.30
36. (42) Arvo Kärkkäinen Oulunsalo 2.11.35
37. (250) Hannu Pesola Polargas 2.20.29
38. (37) Pentti Rautakoski Kempele 2.25.44
39. (38) Jussi Rasinkangas Kempele 2.25.45
40. (85) Niilo-Pekka Huttunen K-SKS Kunto 2.39.35
41. (27) Matti Mäkelä Oulunsalo 2.46.39
42. (84) Rabiul Ahasan Oulun Yliopisto 3.10.18

Sivun alkuun                    

Sarja:Naiset puolimaraton  21.1 km

1. (50) Jaana Ahonen Oulun Pyrintö 1.20.46
2. (59) Sari Kohonen K-SKS Kunto 1.30.27
3. (53) Anna-Leena Nuolikivi Muhoksen Urheilijat 1.30.54
4. (227) Mervi Perkkiö Ikiliikkijat 1.32.13
5. (52) Inke Höfling Oulun Triathlon Klb 1.32.22
6. (55) Mervi Metsä Seinäjoki 1.51.17
7. (57) Leena Tuppurainen OYS/Kiiturit 1.55.21
8. (61) Liisa Räisänen Oulun Yliopisto 2.01.17
9. (341) Arja Höglund OYS/Kiiturit 2.01.48
10. (58) Riitta Karjalainen OYS/Kiiturit 2.01.53
11. (54) Hanna Pelkonen Oulunsalon Vasama 2.39.01

Sivun alkuun                    

Sarja:Naiset puolimaraton 40v.  21.1 km

1 (62) Erja Nurkkala Oulaisten Huima 1.23.27
2. (69) Sisko Hiltunen ONMKY/OY 1.32.03
3. (63) Seija Suoyrjö LKS 1.40.43
4. (70) Aila Jaatinen ONMKY 1.42.31
5. (104) Tuulikki Pirilä OYS/Vapari 1.45.02
6. (71) Merja Jäntti K-SKS Kunto 2.04.18
7. (73) Tuija Pietarinen OYS/Kiiturit 2.04.34
8. (64) Eila Tuohino RDS/Rovaniemi 2.18.24
9. (72) Marketta Holmberg Oulun Yliopisto 2.27.06
10. (96) Pirjo Annanpalo AMC Roi 2.31.12

Sivun alkuun                    

Sarja:Naiset puolimaraton 50v.  21.1 km

1. (254) Riitta Lavander Ylivieska 1.52.16
2. (67) Sirkka Niemelä Oulun Tarmo 2.03.04
3. (66) Irja Yli-Marttila ONMKY/KKM 2.20.30

Sivun alkuun                    

Sarja:Naiset puolimaraton kuntosarja  21.1 km

1. (106) Anna Vuorela Kempele 1.50.53
2. (122) Maritta Hellman TietoEnator/Oulu 1.58.35
3. (105) Anu Pulkkinen Kempele 2.01.01
4. (75) Päivi Näppä PKC Group 2.04.19
4. (76) Outi Multanen Kastellitalot 2.04.19
6. (259) Eila Huuskonen Kiuruveden Jänne 2.13.51
7. (80) Merja Simula Oulu 2.14.04
8. (79) Anna-Kaisa Piiroinen KäKa 2.15.42
9. (77) Kaisa Väliaho Limingan Niittomiehet 2.16.05
10. (78) Tuula Honka TyTe 2.16.05
11. (82) Kaarina Reini Oulun Yliopisto 2.21.19

Sivun alkuun                    

Sarja:Naiset sauvakävely  10.2 km

1. (621) Lissu Hukkanen Oulun Yliopisto 1.07.34
2. (622) Maija Perttula Haukipudas 1.44.20

Sivun alkuun                    

Maantiejuoksun piirimestaruuskilpailu: Miehet

1. (1) Hannu Niemelä ONMKY 1.12.23
2. ( 8) Teppo Ronkainen ONMKY 1.12.51
3. (10) Jari Kostilainen Oulu 1.18.18
4. (13) Pekka Seppinen Ruukin Kisa 1.19.07
5. (228) Heikki Ojantakanen Oulunsuun Heitto 1.24.09
6. (3) Jani Määttä Limingan Niittomiehet 1.26.50
7. (4) Sami Halonen IiYr 1.28.21
8. (2) Ari Järviluoma Oulu 1.31.29
9. (215) Tuomo Leimurautio Lumijoen Lumiukot 1.35.31

Maantiejuoksun piirimestaruuskilpailu: Naiset

1. (50) Jaana Ahonen Oulun Pyrintö 1.20.46
2. (62) Erja Nurkkala Oulaisten Huima 1.23.27
3. (53) Anna-Leena Nuolikivi Muhoksen Urheilijat 1.30.54
4. (69) Sisko Hiltunen ONMKY/OY 1.32.03
5. (52) Inke Höfling Oulun Triathlon Klb 1.32.22
6. (70) Aila Jaatinen ONMKY 1.42.31
7. (80) Merja Simula Oulu 2.14.04
8. (54) Hanna Pelkonen Oulunsalon Vasama 2.39.01

Sivun alkuun                    

Keskussairaaloiden SM-maraton

KM40

1. (20) Jorma Katainen K-SKS Kunto 3.17.24
2. (309) Tapio Varamäki K-SKS Kunto 3.34.32

KM50

1. (20) Jorma Katainen K-SKS Kunto 3.17.24
2. (309) Tapio Varamäki K-SKS Kunto 3.34.32

KMP

1. (19) Timo Humppi K-SKS Kunto 1.25.28
2. (85) Niilo-Pekka Huttunen K-SKS Kunto 2.39.35

KN40

1. (426) Riitta Vikstedt OYS Vaparit 3.33.36
2. (384) Kaisa Juuti-Koskinen PKKS 3.40.38
3. (353) Ritva Korhonen K-SKS Kunto 3.50.48
4. (346) Marianne Lind K-SKS Kunto 4.44.24

KNP

1. (59) Sari Kohonen K-SKS Kunto 1.30.27
2. (227) Mervi Perkkiö Ikiliikkujat 1.32.13
3. (52) Inke Höfling Oulun Triathlon Klub 1.32.22
4. (63) Seija Suoyrjö LKS 1.40.43
5. (55) Mervi Metsä Seinäjoki 1.51.17
6. (57) Leena Tuppurainen OYS/Kiiturit 1.55.21
7. (341) Arja Höglund OYS/Kiiturit 2.01.48
8. (58) Riitta Karjalainen OYS/Kiiturit 2.01.53
9. (71) Merja Jäntti K-SKS Kunto 2.04.18

Sivun alkuun                    

Hyvän Kunnon Kierroksen puolimaraton

1. (228) Heikki Ojantakanen Oulunsuun Heitto 1.24.09
2. (113) Keijo Salonen Oulun Kilpa-Veljet 1.27.09
3. (108) Reijo Juntunen Iin Yritys 1.27.34
4. (231) Kari Lilleberg Haukiputaan Veikot 1.29.33
5. (43) Jani Oravamäki Oulun Kilpa-Veljet 1.32.15
6. (109) Pekka Kukkula Iin Yritys 1.32.23
7. (228) Heikki Ojantakanen Oulunsuun Heitto 1.24.09
8. (225) Veli-Matti Niskanen Haukiputaan Veikot 1.33.36
9. (246) Antti Laitinen Oulu 1.49.54
10. (9) Mikko Flink 1.53.58
11. (251) Lauri Heikkilä Kiiminki 1.55.33
12. (41) Toivo Saikkonen Oulu 1.56.30
13. (27) Matti Mäkelä Oulunsalo 2.46.39
14. (381) Harri Kettunen Kaskitech 3.48.09

1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017