Kempeleen Maratonklubi
Kempeleen Maratonklubi ry:n logo

1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

15.Kempele - Maraton 23.8.2003
Miehet maraton yleinen
1 (108) Hansi Kitti ONMKY 2:48:30
2 (147) Markku Toiviainen Ottomiehet 2:53:43
3 (137) Ismo Kullberg Ikiliikkujat 2:54:48
4 (5) Jyrki Perttunen Oulu 2:58:13
5 (155) Kimmo Kakko Iisu 3:12:27
6 (13) Veli-Matti Kulla Kiviniemi 3:19:10
7 (151) Veijo Malvalehto Keminmaa 3:25:28
8 (7) Tero Mattinen Louen Erämiehet 3:25:30
9 (125) Jyri Leskelä Nokia Oyj 3:31:07
10 (14) Jouni Tahkola KeKi / Chips abp 3:36:43
11 (3) Jarmo Holappa Lujatalo Oy 3:38:15
12 (153) Tarmo Ruotsalainen ONMKY/KKM 3:44:36
13 (2) Juha Keränen Kempele 3:51:53
14 (19) Hannu Mänty SEKS Tossuklubi 3:58:21
15 (9) Jaakko Sauvola Gunnar Ryöpsänkyökän säätiö 4:11:12
16 (90) Jorma Puurunen Ylikiimingin Nuijamiehet 4:17:33
17 (154) Esko Korhonen Oulun Yliopisto 4:20:06
18 (150) Sami Juomanperä Oulu 4:26:00
19 (10) Sami Karvonen Oulu 4:26:36
20 (11) Tuomas Tuikkanen Oulu 4:35:01
21 (4) Tuukka Järvinen Oulu 4:35:14
22 (8) Mika Kotila Rautaruukki / Kempele 4:36:44
23 (6) Vesa Holappa Oulu 4:42:48
Miehet maraton 40 v.
1 (20) Ari Kilpinen Häjyt / Kauhajoki 3:04:43
2 (21) Kullervo Lakso Ylivieskan Kuula 3:10:18
3 (22) Ari Kaataja SEKS Tossuklubi 3:28:12
4 (18) Mika Louhimo Oulu 3:32:48
5 (15) Lauri Ylipukki Oulu 3:36:31
6 (25) Jorma Katainen K-SKS Kunto 3:43:46
7 (17) Timo Heino Riihimäen Fysioterapia 3:52:39
8 (19) Hannu Mänty SEKS Tossuklubi 3:58:21
9 (16) Pertti Särkkä Jyväskylä 4:04:51
10 (23) Matti Mäkelä Oulunsalo 4:26:00
Miehet maraton 45 v.
1 (107) Hannu Rönkkö Kuopio 2:56:49
2 (148) Martti Oravakangas Pyhäjoen Pauhu 3:09:00
3 (29) Kari Kautio Oulu 3:12:40
4 (30) Lauri Mikkonen Oulu 3:20:52
5 (129) Juha Kontulainen Nuorten Ystävät ry 3:28:20
6 (27) Kari Tauriainen Kuusamon eräveikot 3:31:55
7 (26) Veikko Tuovinen K-SKS Kunto 3:32:20
8 (102) Tommi Poskiparta Kurikka 3:36:04
9 (139) Markus Hast Lautiosaari 3:38:30
10 (132) Jouni Ollila Raahe 3:43:08
11 (68) Vesa Verronen Lepardit 4:01:16
Miehet maraton 50 v.
1 (93) Esko Leinonen Oulun Hiihtoseura 3:28:00
2 (99) Edvin Hepokangas Oulu 3:36:15
3 (145) Jukka Rönkö Raahen Maitohapot 3:38:37
4 (35) Matti Virsu Kemi 3:42:14
5 (33) Vesa Satta Kolari AMC 4:16:06
6 (67) Timo Suonperä 4:21:09
7 (37) Heikki Pajuranta SEKS Tossuklubi 4:27:11
8 (36) Raimo Haaparanta SEKS Tossuklubi 4:43:16
9 (156) Juhani Myllyoja Suomenma 5:10:54
Miehet maraton 55 v.
1 (100) Raimo Riihola Iisalmen Visa 3:20:18
2 (40) Seppo Laukkanen Pielaveden Sampo 3:22:16
3 (98) Seppo Välkky YK 3:22:46
4 (41) Hannu Kosonen KeriKu 3:26:48
5 (142) Paavo Tuppurainen Rauhalah 3:30:12
6 (138) Pentti Laurila Kiimingin Urheilijat 3:30:27
7 (64) Paavo Kokko Ylikiiminki 3:31:28
8 (105) Veikko Yijälä Häjyt / Kauhajoki 3:47:54
9 (104) Ilkki Hirvikoski Arctic Marathon Club 3:51:35
10 (123) Esa Teppo Kempele 3:53:45
11 (131) Seppo Honkonen Häjyt / Kauhajoki 3:57:47
12 (133) Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama 4:07:40
13 (39) Matti Kitunen Anjalankoski 4:21:34
Miehet maraton 60 v.
1 (54) Jaakko Heikkinen Kuusamon eräveikot 3:24:41
2 (92) Heikki Paukkeri Kempeleen Maraton Klubi 3:44:05
3 (42) Jaakko Holappa Kainuun Kunto-ässät 3:45:58
4 (135) Paavo Mustonen Herman Andersson Oy 4:06:40
5 (124) Asko Putila Kempele 4:18:35
Miehet maraton 65 v.
1 (46) Matti Karjalainen ONMKY / Pao 3:38:23
2 (127) Allan Juntunen Hyvinkään Seudun Veteraanit 3:44:12
3 (44) Paavo Kilpamäki Ranuan Ratakarhut 3:55:01
4 (45) Onni Siltala Myllykosken Kilpa-veikot 4:01:47
5 (43) Niilo Korhonen Leppävirran Urheilijat 4:39:25
Miehet maraton kuntosarja
1 (140) Esko Nieminen Oulu 3:00:54
2 (65) Jani Määttä Liminka 3:35:03
3 (57) Jorma Väänänen Oulu 3:39:23
4 (51) Pasi Karjalainen Haukipudas 3:43:13
5 (111) Jarmo Tauriainen Kärpät 3:44:41
6 (55) Risto Jyrkkä Kempele 3:46:31
7 (103) Ari Kuotesaho Haukipudas 3:47:44
8 (136) Ari Järviluoma Oulu 3:49:10
9 (87) Kimmo Koskela Oulunsalo 3:49:31
10 (95) Jaakko Penttilä Kaustisen Pohjanveikot 3:51:03
11 (58) Jussi Parviainen Oulu 3:51:11
12 (130) Timo Koivu Kemtutri 3:56:01
13 (109) Tarmo Malvalehto Kemi 3:57:25
14 (47) Jouko Kuorilehto Elektrometalli 3:58:12
15 (71) Juha Autio Pattijoki 3:58:40
16 (61) Timo Siika-aho Kello 4:01:16
17 (144) Ilkka Hanhela Haukipudas 4:05:11
18 (96) Peter Björoth GIF 4:08:31
19 (112) Ville Sihvomaa Kiimingin Riento 4:10:04
20 (63) Timo Rita KKM/Oulu 4:12:35
21 (134) Lauri Virkkula Kuusamo 4:16:21
22 (53) Ari Vainio Kallaanvaara/Kemijärvi 4:18:15
23 (126) Marko Vikstedt Kempele 4:20:44
24 (143) Ilkka Huttu Haukipudas 4:21:29
25 (94) Kimmo Partanen OPU 4:36:44
26 (66) Juha Sipilä Elektrobit 4:37:05
27 (50) Mikko Viirret Oulu 4:40:07
28 (59) Kalle Kamula Haapajärvi 4:40:50
29 (60) Jukka österberg Haapajärvi 4:40:50
30 (69) Koshiro Nagashima Japani 4:45:30
31 (146) Ville-Veikko Leiviskä Oulunsalo 4:51:34
32 (62) Sami Pietilä Oulu 4:53:01
Miehet puolimaraton yleinen
1 (357) Teppo Ronkainen ONMKY 1:12:18
2 (295) Kimmo Randelin Iisalmen Visa 1:13:24
3 (208) Ismo Pudas Iin Yritys 1:15:38
4 (211) Kristian Kiiskinen Pankakosken Valpas 1:18:20
5 (339) Pauli Turtinen Yli-Iin Naseva 1:19:04
6 (206) Janne Huru Haukiputaan Veikot 1:23:14
7 (265) Kyösti Haataja Oulaskankaan Sairaala 1:24:17
8 (258) Juha Liljamo Kempeleen Maraton Klubi 1:26:51
9 (271) Jari Hyrkäs Aavasaksan Kisa 1:27:26
10 (244) Olli Hyyppä Elektrobit 1:29:47
11 (275) Niko Krohns Oulu 1:32:34
12 (210) Mika Hyppönen K-SKS Kunto 1:33:38
13 (262) Harri Heikkilä 1:35:39
14 (298) Petri Nöjd Iin Yritys 1:36:14
15 (255) Jukka Parkkisenniemi Nokia 1:44:11
16 (355) Jussi Ronkainen Kuusamo 1:47:25
17 (399) Jari Väisänen Sonera / Oulu 1:47:27
18 (207) Antti Pesola Oulu 1:49:39
19 (209) Juha Ahola Oulunsalo 1:52:58
20 (285) Petri Vartiainen Oulu 1:54:01
21 (260) Jouko Juustovaara Kemi 1:55:47
22 (369) Antti Leskinen Oulu 1:58:08
23 (349) Olavi Lukkarinen Oulun Diakonissalaitos 2:04:12
24 (203) Juha Kaivorinne Oulu 2:05:00
Miehet puolimaraton 40 v.
1 (213) Aimo Puustinen MänVe 1:18:44
2 (217) Kalervo Tyni TaKu 1:19:21
3 (216) Jari Kostilainen Oulu 1:21:11
4 (219) Timo Humppi KSKS 1:22:40
5 (329) Risto Jääskeläinen Haapajär 1:22:54
6 (297) Heikki Nöjd Iin Yrit 1:22:59
7 (215) Heikki Ojantakanen OlsHe 1:23:39
8 (264) Pentti Haanpää Merilapi 1:25:11
9 (300) Markku Siirtola Oulu 1:25:17
10 (212) Aulis Kaasinen Oulu 1:25:23
11 (382) Tomi Penna OYSK 1:26:42
12 (263) Ovadja Meir Oulu 1:28:06
13 (330) Reijo Juntunen Iin Yrit 1:28:06
14 (214) Olli Juntunen HauVe 1:28:34
15 (294) Pekka Hasti Oulu 1:30:46
16 (383) Juhani Tervola Ikiliik. 1:32:02
17 (299) Timo Krohns Oulu 1:32:34
18 (379) Juha Röning OY 1:35:57
19 (354) Kauno Ronkainen Kuusamo 1:44:34
20 (218) Onni Niemelä SEToK 1:44:46
21 (346) Tuomo Leimurautio LuLu 1:45:28
Miehet Puolimaraton 50 v.
1 (245) Teuvo Juuma PAO Oulu 1:21:22
2 (343) Mikko Koivukangas PAO Oulu 1:23:52
3 (259) Matti Päivärinta Suomussalmen Rasti 1:26:38
4 (378) Reijo Naalisvaara Alatornion Pirkat 1:27:22
5 (375) Ari Heikkilä Alavieskan Viri 1:29:23
6 (342) Kalevi Alatalo Raahen Sportti Veteraanit 1:33:18
7 (333) Pekka Similä Raahen Maitohapot 1:38:10
8 (268) Kauko Meriläinen Haukiputaan Heitto 1:38:16
9 (38) Heikki Ojala 1:40:47
10 (220) Leo Tiiro Iin Yritys 1:43:47
11 (284) Kari Tuomaala Stora Enso Kemi 1:47:05
12 (280) Seppo Salmela PSOAS 1:47:56
13 (335) Eero Lukkarila Raahen Maitohapot 1:48:02
14 (340) Pentti Savilampi Raahen Maitohapot 1:49:34
15 (347) Matti Lassila Raahen Sportti Veteraanit 1:50:09
16 (338) Markku Pietilä Oulunsalon Vasama 1:51:35
17 (221) Erkki Pyykkönen Lujatalo Oy 1:54:49
18 (290) Pekka Parviainen Iin Kunto 1:55:05
19 (381) Lauri Heikkilä Oulu 1:57:54
20 (380) Heikki Koskela Luutaojan Lepsut 1:58:16
21 (222) Esko Vakkilainen Oulu 2:01:20
22 (223) Pekka Piispanen Oulu 2:09:44
Miehet puolimaraton 60 v.
1 (283) Tapio Toiviala Simon Kiri 1:33:07
2 (261) Eero Hanni Ikiliikkujat 1:39:02
3 (344) Matti Hänninen Raahen Sportti Veteraanit 1:40:37
4 (225) Tauno Siik ONMKY 1:47:47
5 (274) Seppo Tervola Ikiliikkujat 1:50:33
6 (352) Heikki Alanne Oulun Pyrintö 2:24:11
Miehet kuntosarja puolimaraton
1 (287) Eero Viippola Aavasaksan Kisa 1:30:27
2 (256) Jari Sulasalmi OUV 1:30:43
3 (270) Sami Pesonen Lapin Veikot 1:32:39
4 (341) Jari Ylänne Oulu 1:34:46
5 (286) Marko Heikkinen Oulu 1:36:14
6 (236) Jani Lehto Rantsila 1:38:04
7 (243) Pertti Lehtonen Maaninka 1:38:53
8 (296) Toni Joensuu Oulu 1:38:56
9 (239) Antti Räsänen Kempele 1:41:38
10 (240) Santtu Kuusento Kempeleen Pyrintö 1:41:38
11 (360) Reijo Pelkonen Pattijoki 1:43:59
12 (237) Risto Mällinen Kempele 1:44:18
13 (235) Kari Kaikkonen Oulu 1:45:03
14 (230) Juha Korkatti Hauhon Sisu 1:46:06
15 (252) Jarmo Lukka Jokivars 1:47:59
16 (359) Matti Toivala Alatornion Pirkat 1:49:53
17 (364) Antti Laitinen Oulun Triathlon Klubi 1:50:02
18 (373) Onni Tyni Rokuan Kuntoutus 1:50:32
19 (228) Esa Kalistaja Oulu 1:51:11
20 (282) Esa Tuulari Kempele 1:51:55
21 (367) Martti Memonen OPU 1:53:35
22 (332) Risto Haataja Kuusamo 1:53:47
23 (386) Pekka Lindvall Oulun Miehet 1:53:47
24 (331) Kari Pieniniemi Oulainen 1:53:53
25 (251) Vesa Lukka Jokivars 1:54:07
26 (253) Markus Häkkinen Jokivars 1:54:27
27 (242) Jarmo Ramberg Oulu 1:55:07
28 (370) Mika Niemelä Oulu 1:55:11
29 (350) Jari Laurila Oulu 1:55:57
30 (257) Jari Karppinen Kempele 1:56:38
31 (358) Sami Kyllönen Oulu 1:57:32
32 (238) Jari Kangasharju Oulu 1:58:18
33 (234) Tommi Ristinen Oulu 1:58:49
34 (229) Henri Peltola Kempele 2:02:58
35 (371) Juuso Nurminen Oulunsalo 2:06:26
36 (361) Veikko Timonen ONMKY / KKM 2:08:37
37 (231) Timo Suhonen Oulu 2:10:54
38 (387) Tapani Turpeinen Kempele 2:10:56
39 (227) Markku Lotvonen Kello 2:12:44
40 (376) Jyrki Ervasti Oulu 2:14:09
Miehet neljännesmaraton yleinen
1 (470) Petri Mällinen ONMKY 0:36:27
2 (466) Jussi Nurmi Nakkilan Vire 0:37:02
3 (450) Mikko Majala Alatornion Pirkat 0:38:14
4 (468) Kari Pakaslahti ONMKY 0:38:44
5 (465) Hannu Kokki Kerimäen Urheilijat 0:39:55
6 (460) Eero Kansanniva RaRa 0:40:30
7 (457) Pekka Kivijärvi Piippolan Terävä 0:40:46
Miehet neljännesmaraton kuntosarja
1 (462) Kari Turunen Haapaveden Urheilijat 0:42:47
2 (463) Kari Häli Saloisten Salama 0:46:34
3 (469) Pentti Toivanen Lapin Hikiset 0:53:26
4 (459) Into Valpas Oulu 0:59:38
Naiset maraton yleinen
1 (101) Henriika Viitasaari Lepardit 3:21:50
2 (141) Mervi Nikkanen ONMKY/KKM 3:40:27
3 (106) Anu Hilli Vaalan Karhu 4:21:46
4 (74) Eila Kosamo Oulu 4:44:21
5 (73) Seija Sutinen Kajaani 4:44:22
6 (97) Leeni Hirsivaara Tornio 4:55:53
7 (72) Laura Tarvainen Oulunsalo 5:14:36
8 (75) Kirsi Ollikainen Oulu 5:14:37
Naiset maraton 40 v.
1 (77) Mervi Perkkiö Oullkil/ 3:13:24
2 (79) Tuula Kontiola SEKS Tossuklubi 4:22:35
Naiset maraton 50 v.
1 (81) Kaarina Länkinen Lumijoki 3:36:22
2 (80) Aino-Inkeri Junkkonen RRR Jyväskylä 3:39:44
3 (70) Anja Helin Varsinais-Suomen Vet 3:53:32
Naiset maraton 60 v.
1 (82) Auli Korhonen Leppävirran Urheilijat 4:18:46
Naiset puolimaraton yleinen
1 (353) Maija Kukkohovi Oulun Pyrintö 1:17:38
2 (301) Marjo Mulari Oulun Pyrintö 1:25:34
3 (337) Paula Taipaleenmäki Nakkilan Vire 1:30:49
4 (272) Imke Höfling RDS / Rovaniemi 1:31:46
5 (306) Pia Karjanlahti SEKS Tossuklubi 1:36:23
6 (303) Anne Riepula Kuivaniemen Yritys 1:47:00
7 (302) Anu Pulkkinen Kempele 1:54:10
8 (348) Pauliina Marjala Oulun Tarmo 2:04:12
Naiset puolimaraton 40 v.
1 (345) Aila Jaatinen ONMKY 1:36:56
2 (334) Anja Saarinen ONMKY/KKM 1:37:28
3 (377) Anne Rissala AMC Rovaniemi 1:40:48
4 (312) Leena Savukoski Ylivieskan Kuula 1:44:51
5 (291) Saara Kohlman Merilapin Maratoonarit 1:45:07
6 (374) Maarit Nyman Haukiputaan Heitto 1:45:30
7 (292) Marjatta Pörhö Veitsiluodon Kisaveikot 1:49:05
8 (368) Leena Tuppurainen OYS / Kiiturit 1:52:59
9 (315) Helena Loukkola K-SKS Kunto 1:57:26
10 (273) Tarja Krohns Oulu 2:02:37
11 (313) Marianne Lind K-SKS Kunto 2:02:56
12 (277) Riitta Hiltunen Pohjois-Karjalan sairaala 2:03:29
13 (384) Aune Lassila Oulun Yliopisto 2:06:29
14 (307) Kirsti Satta Kolari AMC 2:15:24
15 (385) Tuula Haanpää Oulu 2:26:15
Naiset puolimaraton 50 v.
1 (317) Pirkko Kinnunen Ikiliikkujat 1:54:36
2 (316) Arja Kuittinen Oulu 2:09:40
3 (318) Marja-Liisa Jalonen SEKS Tossuklubi 2:11:17
4 (366) Sirkka-Liisa Viitala ONMKY / KKM 2:11:22
Naiset kuntosarja puolimaraton
1 (336) Riitta Karjalainen OYS / Kiiturit 1:44:35
2 (304) Anna-Maija Parkkila Limingan Niittomiehet 1:46:29
3 (289) Outi Sulasalmi Muhos 1:47:33
4 (267) Kiti Posti Oulu 1:54:02
5 (266) Anna-Leena Haataja Oulainen 1:54:03
6 (322) Sirpa Korkatti Hämeenlinnan Hiihtos 1:55:27
7 (279) Anu Junes-Kähkölä Kempele 1:59:40
8 (326) Anne Kyllönen Oulunsalo 2:01:37
9 (323) Valma Karjalainen SK Pohjantähti 2:03:17
10 (351) Tuija Pietarinen OYS / Kiiturit 2:04:58
11 (281) Ulla Ahola Kempele 2:05:54
12 (327) Tiia Roininen Oulu 2:09:15
13 (365) Sari Heinonen ONMKY 2:09:16
14 (324) Satu Karjalainen Oulunsalo 2:10:14
15 (362) Anne Keränen Elektrobit 2:10:55
16 (363) Eeva Kiuru Polar Electro 2:10:55
17 (321) Helinä Saarela Kempele 2:12:26
18 (396) Maiju österman Jääli 2:12:54
19 (278) Minna Vuolukka Kempele 2:14:02
20 (356) Minna Väänänen Kiiminki 2:14:26
21 (288) Saila Anttonen Oulu 2:16:46
22 (269) Jaana Ilonen Oulu 2:23:06
23 (328) Hanna Saarela Liminka 2:30:36
24 (325) Tuula Tauriainen Oulu 2:41:18
Naiset neljännesmaraton yleinen
1 (449) Karoliina Peltoniemi Raahen Vesa 0:40:15
2 (461) Eveliina Mäyrä KiuJ 0:40:50
3 (473) Sisko Hiltunen ONMKY 0:44:52
4 (475) Pirkko Posio PosPy 0:49:31
5 (452) Eeva-Liisa Honkakoski Oulaisten Taru 0:52:34
6 (451) Minna Karppinen Kemi 0:59:05
Naiset neljännesmaraton kuntosarja
1 (458) Merja Tahvanainen Kuopion Vesi 0:49:41
2 (472) Marika Koskela-Kontu Muhos 0:51:59
3 (464) Merja Laisalmi Savijal 0:57:08
4 (454) Seija Vinkki Oulaisten Taru 0:57:40
5 (476) Seija Mursu PosPy 1:02:26
6 (474) Sirkka Niemelä Oulu 1:03:10
7 (467) Marketta Kouva Posio 1:03:13
8 (456) Riitta Palinsaari Kempele 1:05:35
Keskussairaaloiden SM-maraton ja -puolimaraton 23.8.2003
Miehet maraton 40 v.
1 (22) Ari Kaataja SEKS Tossuklubi 3:28:12
2 (25) Jorma Katainen K-SKS Kunto 3:43:46
3 (19) Hannu Mänty SEKS Tossuklubi 3:58:21
Miehet maraton 45 v.
7 (26) Veikko Tuovinen K-SKS Kunto 3:32:20
Miehet maraton 50 v.
7 (37) Heikki Pajuranta SEKS Tossuklubi 4:27:11
8 (36) Raimo Haaparanta SEKS Tossuklubi 4:43:16
Miehet puolimaraton
1 (219) Timo Humppi KSKS 1:22:40
2 (265) Kyösti Haataja Oulaskankaan sairaala 1:24:17
3 (210) Mika Hyppönen K-SKS Kunto 1:33:38
4 (218) Onni Niemelä SEKS Tossuklubi 1:44:46
Naiset maraton 40 v.
1 (77) Mervi Perkkiö Oullkil/ 3:13:24
2 (79) Tuula Kontiola SEKS Tossuklubi 4:22:35
Naiset puolimaraton
1 (272) Imke Höfling RDS / Rovaniemi 1:31:46
2 (306) Pia Karjanlahti SEKS Tossuklubi 1:36:23
3 (291) Saara Kohlman Merilapin Maratoonarit 1:45:07
4 (315) Helena Loukkola K-SKS Kunto 1:57:26
5 (313) Marianne Lind K-SKS Kunto 2:02:56
6 (277) Riitta Hiltunen Pohjois-Karjalan sairaala 2:03:29
7 (318) Marja-Liisa Jalonen SEKS Tossuklubi 2:11:17
Hyvän Kunnon Kierroksen Puolimaraton 23.8.2003
1 (339) Pauli Turtinen Yli-Iin Naseva 1:19:04
2 (215) Heikki Ojantakanen Oulunsuun Heitto 1:23:39
3 (294) Pekka Hasti Oulu 1:30:46
4 (341) Jari Ylänne Oulu 1:34:46
5 (379) Juha Röning Oulun Yliopisto 1:35:57
6 (235) Kari Kaikkonen Oulu 1:45:03
7 (999) Matti Mäkelä Oulunsalo 1:51:00
8 (367) Martti Memonen OPU 1:53:35
9 (381) Lauri Heikkilä Oulu 1:57:54
10 (998) Sami Juomanperä Oulu 1:58:00

1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017