Kempeleen Maratonklubi
Kempeleen Maratonklubi ry:n logo

1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

18. Kempele-maraton 19.8.2006
Lopputulokset
Miehet yleinen maraton 42.2 km

1 Eero Lumme 3.21.03 Endurance
2 Mauri Tyni 3.24.22 Kuusamon Erä-Veikot
3 Veijo Malvalehto 3.26.29 Keminmaa
4 Vesa Korhonen 3.41.59 Kajaani
5 Ari Jaurakkajärvi 3.50.38 Kempele
6 Teemu Manninen 3.55.03 Kokkola
7 Jyrki Leskelä 3.57.24 Nokia Oyj
8 Jouni Kääriäinen 4.16.37 Oulu
9 Alv Granvik 4.19.10 IFN
10 Sami Suutarinen 4.26.32 Oulu





Miehet 40 v maraton 42.2 km

1 Meir Ovadja 3.07.20 Oulu paras aika
2 Juha Honkanen 3.29.14 Oulu
3 Jouko Kuorilehto 3.59.48 Elektrometalli
4 Ari Kuotesaho 4.03.13 Oudontien Kulkijat
5 Ari Grönstrand 4.07.26 Oulu
6 Ari Vihriälä 4.49.14 Liminka
7 Arto Hand 4.51.00 Ii





Miehet 45 v maraton 42.2 km

1 Peter Ståhl 3.13.06 Sibbo Vargarna
2 Raimo Jääskä 3.17.18 Kannuksen Ura
3 Kai Linjamäki 3.21.24 Viipurin Urheilijat
4 Aaro Mäntyniemi 3.40.51 Kuusamo
5 Tarmo Malvalehto 4.06.55 Kemi
6 Juha Tuomikoski 4.18.39 Raahen Maitohapot
7 Juha Rönning 4.32.34 Oulun Yliopisto





Miehet 50 v maraton 42.2 km

1 Ali Männikkö 3.33.11 Kuusamo
2 Lauri Mikkonen 3.35.18 ONMKY / KKY
3 Jouko Mourujärvi 3.37.22 Västerås Ruotsi
4 Erkki Sundelin 3.38.50 Pudasjärven Urheilijat
5 Paavo Niskanen 3.48.01 Kiuruvesi
6 Anders Colliander 3.54.42 Helsinki
7 Jouko Pyykkönen 4.01.37 Tarmo Rakenne Oy
8 Matti Haapakangas 4.20.10 Oulu
9 Esa Kilpeläinen 4.20.43 Oulu
10 Aimo Alatalo 4.25.56 Oulun Hiihtoseura
11 Seppo Tuomi 5.13.31 Oulun Sähkönmyynti
12 Pekka Ollila 5.18.45 Oulun Sähkönmyynti





Miehet 55 v maraton 42.2 km

1 Ari Heikkilä 3.24.42 Alavieskan Viri
2 Heikki Jämsä 3.32.11 Haukipudas
3 Edvin Hepokangas 3.41.17 Oulu
4 Arvo Laine 3.56.24 RDS
5 Jorma Keskinen 3.57.05 Pietarsaari
6 Väinö Lappalainen 4.17.11 Sportti -88 Iisalmi





Miehet 60 v maraton 42.2 km

1 Raimo Riihola 3.39.22 Iisalmen Visa
2 Heikki Paukkeri 3.50.30 Kempeleen Maraton Klubi
3 Pertti Ryhänen 4.07.06 Häjyt
4 Paavo Mustonen 4.16.36 Herman Andersson Oy
5 Veikko Yijälä 4.17.48 Häjyt
6 Asko Putila 4.18.11 Kempele
7 Tauno Määttä 5.18.45 Hyrynsalmi





Miehet 65 v maraton 42.2 km

1 Allan Juntunen 4.00.00 HysVu





Miehet 70 v maraton 42.2 km

1 Toivo Kylmäaho 4.12.21 Kempeleen Maraton Klubi
2 Tauno Ruhanen 4.21.51 Kiuruveden Jänne
3 Niilo Korhonen 5.16.01 Leppävirran Urheilijat





Miehet kuntosarja maraton 42.2 km

1 Ilkka Mattila 3.29.56 Oulu
2 Mikko Pietiläinen 3.47.50 Oulu
3 Juhani Lavanko 3.49.39 Oulu
4 Kalle Ervasti 3.58.31 Mikkeli
5 Jouni Vainio 3.58.58 Oulu
6 Jouni Väyrynen 4.10.38 Oulunsalo
7 Tuomas Huhtala 4.10.39 Tupos
8 Jari Terho 4.12.07 Kempele
9 Raimo Törhönen 4.18.10 Charles Olmens Sport
10 Sami Luomanperä 4.18.46 Oulu
11 Lauri Virkkula 4.38.48 Kuusamo
12 Ville Kostin 4.44.00 Kempele
13 Mika Christophliemk 4.44.31 Oulu





Miehet yleinen puolimaraton 21.1 km

1 Veli-Heikki Koivu 1.16.27 Joensuun Kataja
2 Teemu Puolitaival 1.17.09 Haapavesi
3 Mikko Tolonen 1.18.55 Oulun Pyrintö
4 Janne Kivelä 1.24.59 Polvijärven Urheilijat
5 Trifon Suopela 1.29.51 Tervolan Terävät
6 Aki Haataja 1.30.11 Kuusamon Erä-Veikot
7 Veli-Matti Kulla 1.30.39 Haukipudas
8 Ari Järnfors 1.32.48 Pajusaari Sport
9 Tomi Junttila 1.33.01

10 Timo Honkila 1.34.06 Kainuun Kunto-Ässät
11 Joni Kaisto 1.34.31 Ii
12 Jani Määttä 1.34.58 Limingan Niittomiehet
13 Jarkko Kivelä 1.36.28 Haukiputaan Heitto
14 Sami Pesonen 1.38.08

15 Jarmo Jääskeläinen 1.40.12 Tiivi Oy
16 Heikki Kilpelänaho 1.40.24 Kestilän Kisaveikot
17 Juha Manu 1.41.48 Oulu
18 Timo Lindvall 1.42.53 Oulu
19 Jaakko Larkomaa 1.43.42 Kajaani
20 Eetu Kallunki 1.43.49 Kuusamo
21 Jukka Holappa 1.46.47 Oulun Kaupunki
22 Kari Niemelä 1.47.30 Kempele
23 Juha Rönning 1.50.45

24 Aleksi Ukkola 1.53.21 Sweco Pic
25 Tero Saarinen 1.55.58 Oulu





Miehet 40 v puolimaraton 21.1 km

1 Petri Huhtala 1.20.56 ONMKY
2 Esko Impola 1.23.05 Raahe
3 Kyösti Määttä 1.26.54 Eltel Networks
4 Heikki Ojantakanen 1.26.57 Oulunsuun Heitto
5 Ilpo Rönkkö 1.29.05 Mäntylahden Veto
6 Mauno Ranto 1.30.32 Kärsämäen Kataja
7 Pentti Haanpää 1.31.20 RDS
8 Lars Erik Tolppi 1.35.07 Pello
9 Jari Rauhala 1.35.39 Pihtiputaan Tuisku
10 Juhani Tervola 1.36.29 Ikiliikkujat
11 Risto Paatelma 1.40.56 Koskenkylän Riento
12 Jorma Jokela 1.43.16 Liminka
13 Simo Pasanen 1.43.22 Pihtiputaan Tuisku
14 Pentti Hölster 1.43.44 Ylitornio
15 Ari Kaikkonen 1.50.09 Oulu
16 Taisto Latvalehto 1.56.24 Oulu
17 Janne Niva 1.56.37 Oulunsalo
18 Ilkka Juntunen 1.59.43 Muhos
19 Pasi Kaikkonen 2.03.12 Oulu
20 Markku Vieru 2.09.57 Oulu
21 Jouko Veijo 2.16.09 Oulu
22 Matti Mäkelä 2.20.14 Oulunsalo





Miehet 50 v puolimaraton 21.1 km

1 Olavi Peura 1.21.10 RDS
2 Kalervo Tyni 1.27.28 Taivalkosken Kuohu
3 Matti Tennilä 1.27.41 RDS
4 Boes Ravall 1.28.01 ORC
5 Kari Kautio 1.28.35 ONMKY/KKM
6 Markus Hast 1.32.15 Lautiosaari
7 Paavo Rytky 1.33.32 Lapin Sudet
8 Seppo Pajuniva 1.33.44 Kuusamon Erä-Veikot
9 Olli Juntunen 1.33.46 Haukiputaan Veikot
10 Markku Siirtola 1.35.44 Oulu
11 Kuisma Suopela 1.36.37 Tervolan Terävät
12 Matti Siltanen 1.37.24 KusVu
13 Tuomo Fingerroos 1.38.42 Raahen Sporttiveteraanit
14 Osmo Knuutinen 1.40.43 Oulu
15 Taito Rantakallio 1.41.03 Alatornion Pirkat
16 Jari Hautasaari 1.48.32 Oulun Tarmo
17 Matti Koivikko 1.48.52

18 Erkki Manninen 1.48.55 Oulunsuun Heitto
19 Risto Hyvönen 1.49.40 Raahen Maitohapot
20 Hannu Kesti 1.49.42 Oulu
21 Martti Tyni 1.50.46 Kuusamo
22 Ilkka Hirvikoski 1.51.56 Arctic Marathon Club
23 Veli Matti Heikkilä 1.51.59 Kiiminki
24 Jaakko Okkonen 1.54.01 Kempele
25 Pentti Laurila 1.54.32 VEPO
26 Mauri Haataja 1.56.18 Oulu
27 Lauri Laine 1.59.17 Kemi
28 Seppo Rytkönen 2.02.51 Kiuruveden Teräs
29 Lauri Heikkilä 2.06.58 VePo





Miehet 60 v puolimaraton 21.1 km

1 Kari Broman 1.39.43 RDS
2 Kauko Meriläinen 1.40.48 HaHe
3 Aanno Pätäri 1.43.13 Veitsiluodon Kisaveikot
4 Mauno Seppänen 1.46.17 Kuusamon Erä-Veikot
5 Leo Tiiro 1.51.45 Iin Yritys
6 Tauno Siik 1.52.08 ONMKY
7 Eero Fränti 1.54.19 Kokkola
8 Seppo Alatalo 1.56.20 Kuivasjärven Aura
9 Matti Lassila 1.56.41 Raahen Sporttiveteraanit
10 Peter Ratcliffe 1.57.02 Banbury Englanti
11 Markku Kaikkonen 2.21.59 Kuivaniemen Yritys
12 Aarne Ulander 2.34.48 ONMKY





Miehet kuntosarja puolimaraton 21.1 km

1 Olli Hyyppä 1.24.40 Elektrobit
2 Mikko Kankaanpää 1.31.39 FC Pasa
3 Aimo Viinikka 1.35.56 Kuusamo
4 Pekko Eeronheimo 1.36.34 Kempele
5 Jarmo Laurila 1.37.12 Oulunsalo
6 Lasse Qvist 1.39.35 Koskenkylän Riento
7 Ari Jääskö 1.43.01 AaVu
8 Artturi Seppänen 1.43.07 Oulu
9 Kari Paukkeri 1.43.14 Ii
10 Mika Autioniemi 1.43.19 Kellon Ikämiehet
11 Kari Kokko 1.43.47 PKC Group Oyj
12 Jarmo Holoppa 1.43.55 Oulu
13 Juha Pitkänen 1.44.32 Oulunsalo
14 Kimmo Tauriainen 1.44.35 Kuusamo
15 Sami Heikkala 1.44.59 Oulu
16 Jorma Väänänen 1.45.07 Ouconsoy
17 Petri Tolkkinen 1.45.34 Oulu
18 Jukka Raitanen 1.46.10 Kempele
19 Timo Rahko 1.46.15 Tyrnävä
20 Matti Mämmelä 1.49.38 Raahen Maitohapot
21 Jarmo Korhonen 1.50.04 Oulu
22 Risto Haataja 1.50.24 Kuusamo
23 Arto Koistinen 1.50.57 Pyhäntä
24 Vesa Kallio 1.51.03 Liminka
25 Pekka Kunelius 1.51.34 Cool Operator
26 Timo Rantala 1.51.49 Raahen Sporttiveteraanit
27 Lauri Lajunen 1.52.57 Oulun Yliopisto
28 Antti Pasanen 1.53.04

29 Harri Mokko 1.53.49 Liminka
30 Pentti Rautio 1.54.26 Oulu
31 Jaakko Ruokola 1.54.45 VesPo
32 Reijo Puurunen 1.54.53 Oulun Tarmo
33 Eero Haverinen 1.56.11 Liminka
34 Seppo Petäjäniemi 1.56.38

35 Petri Väisänen 1.59.51 Kempele
36 Jari Kangasharju 2.00.38 ONMKY / KKY
37 Jouko Pätsi 2.01.00 Roi
38 Janne Herva 2.01.26 Pilpasuun Pallo
39 Heikki Wiik 2.03.03 Cool Operator
40 Raimo Mäntysaari 2.03.21 Haapavesi
41 Jouni Seppälä 2.04.02 Kempele
42 Nestori Simola 2.06.15 Oulu
43 Fransisco Delgado 2.06.27 Espanja
44 Kai Ruokojärvi 2.07.11 Helsinki
45 Kimmo Rannanjärvi 2.08.17 Oulu
46 Toivo Saikkonen 2.08.18 Oulu
47 Pekka Karjalainen 2.08.48 Oulu
48 Arto Takanen 2.08.58 Oulu
49 Pasi Sirviö 2.09.27 Oulu
50 Esko Mäkelä 2.10.50 Oulun Lohet
51 Kari Häkkilä 2.13.17 Oulun Taksiautoilija
52 Pekka Piispanen 2.14.23 Oulu
53 Martti Väisänen 2.17.31 Kuntoklubi Profeel
54 Olli Suonne 2.18.07 Sporttiveteraanit Vantaa
55 Tapio Manninen 2.18.48 Oulu
56 Arto Immonen 2.19.24 Kempele
57 Kimmo Savolainen 2.20.08 Kempele
58 Markku Leskelä 2.20.51 Oulu
59 Seppo Hurnasti 2.21.50 Oulainen
60 Hannu Juopperi 2.24.58 Ii
61 Marka Röntynen 2.31.37 Kempele
62 Ari Tomperi 2.46.06 Polar Electro Oy





Miehet yleinen neljännesmaraton 10.55 km

1 Teppo Ronkainen 37.00 ONMKY
2 Eero Kansanniva 38.15 RARA
3 Pekka Kivijärvi 41.48 Piippolan Terävä
4 Juha Pulkkinen 42.29 Sepon Talli
5 Kimmo Koskela 42.39 Oulunsalo
6 Juho-Pekka Peltola 43.59 Himangan Urheilijat
7 Seppo Kilpiäinen 44.27 Alatornion Pirkat
8 Markus Hautala 44.56 Nivalan Urheilijat
9 Anssi Laitinen 45.08 Oulu
10 Feodor Suopela 47.51 Tervolan Terävät
11 Kim Kivelä 48.26 Liminka
12 Asko Vääräniemi 48.46 ONMKY
13 Tero Hintsala 49.06 Kempele
14 Pekka Juntunen 50.39 Oulunsalo





Miehet kuntosarja
neljännesmaraton
10.55 km

1 Ilkka Lesonen 45.02 Tupos
2 Antti Manninen 46.23 Oulu
3 Rauno Valppu 46.48 Ikiliikkujat
4 Kristian Jan Markus Lepistö 47.21 Liminka
5 Osmo Ponnikas 47.36 Raahen Sporttiveteraanit
6 Matti Rinnekangas 47.56 Pilpasuun Pallo
7 Jari Noisniemi 48.15 Kempele
8 Tero Halonen 49.41 Koskenkylän Riento
9 Keijo Pihlajamaa 51.09 Raahen Sporttiveteraanit
10 Jarkko Kärkimaa 51.13 Kempele
11 Arvi Ronkainen 51.35 Posion Visa
12 Juha Heikkinen 51.37 Hailuoto
13 Jari Laurila 52.01 Haukipudas
14 Onni Tyni 53.57 Rokuan Kuntokeskus
15 Timo Väisänen 54.02 Oulu
16 Tuomo Leimurautio 56.18 Lumijoen Lumiukot
17 Joonas Jyrkkä 57.34 Kempele
18 Pekka Jauhola 58.46 Tornio
19 Teemu Vähäkuopus 1.00.24 Kempele
20 Heimo Turunen 1.04.19 Puolangan Ryhti
21 Otso Alenius 1.04.45 Kuivasjärven Aura
22 Vernes Stenius 1.13.10 Liminka
23 Hannu Stenius 1.13.11 Liminka
24 Urpo Hannula 1.15.46

25 Tero Uusitalo 1.16.24 Oulunsalo
26 Erno Tauriainen 1.21.28 Oulu
27 Seppo Hätälä 1.33.08






Naiset yleinen maraton 42.2 km

1 Satu Kemppainen 3.10.27 Joensuun Kataja
2 Anna-Leena Nuolikivi-Roininen 3.28.55 Muhoksen Urheilijat
3 Sirpa Paukkeri 3.54.45

4 Anu Kemppainen 4.11.21 Kempele
5 Riitta Keränen 4.42.24 Muhos





Naiset 40 v maraton 42.2 km

1 Anja Ahlberg 3.41.16 ONMKY/KKM
2 Kaija Salonen 3.50.20 Kuivasjärven Aura
3 Sari Vihriälä 4.23.58 Liminka





Naiset 50 v maraton 42.2 km

1 Aila Jaatinen 4.06.18 ONMKY
2 Leena Vähärautio 4.17.07 Kainuun Kunto-Ässät
3 Kaarina Länkinen 4.21.49 Lumijoen Lumiukot
4 Eliisa Verronen 4.29.52 Oulu





Naiset 60 v maraton 42.2 km

1 Leena Saari 3.53.17 Reisjärvi
2 Auli Korhonen 5.10.39 Leppävirran Urheilijat





Naiset kuntosarja maraton 42.2 km

1 Rebekka Naatus 4.01.49 Oulu
2 Kirsi Nissilä 4.03.44 Oulu
3 Irene Myllylä 4.08.56 Oulu
4 Saila Anttonen 4.40.22 TuKoTy.F





Naiset yleinen puolimaraton 21.1 km

1 Pauliina Kanervo 1.26.11 Oulu
2 Nina Järnmäki 1.27.31 Kuivasjärven Aura
3 Mervi Nikkanen 1.44.19 YNNI
4 Anne Riepula 1.48.46 Kuivaniemen Yritys
5 Saara-Kaisa Kannisto 1.59.24 Oulu
6 Katri Kynkäänniemi 1.59.26 Oulu
7 Anne Pyhtinen 2.00.26 Kiiminki
8 Terhi Holappa 2.01.24 Oulu
9 Eeva-Liisa Honkakoski 2.06.57 Oulaisten Taru
10 Paula Kinnunen 2.07.03 Tornio
11 Merja Määttä 2.15.41 Kempele
12 Hanna Heikkinen 2.16.10 Kiiminki
13 Helena Haapsamo 2.19.45 OYS
14 Eeva-Maija Kinnunen 2.23.23 Tornio
15 Annukka Kinnunen 2.23.46 Tornio
16 Maarit Saikkonen 2.24.51 Oulu
17 Kirsi Haapakangas 2.32.44 Oulu
18 Elina Lämsä 2.44.36 Haukipudas
19 Emmi Partanen 2.45.30 Tornio





Naiset 40 v puolimaraton 21.1 km

1 Marja Kemiläinen 1.35.19 Kiuruvesi
2 Satu Brax 1.38.40 Ylivieskan Kuula
3 Taina Linna 1.42.16 ONMKY
4 Eeva Romppainen 1.45.16 SuRa
5 Enni Portaankorva 1.51.29 ONMKYkkm
6 Liisa Kemppainen 1.52.32

7 Maarit Nyman 1.52.55 HaHe
8 Leena Tuppurainen 1.53.54 KKM
9 Ritva Oikarinen 1.55.47 Kainuun Kunto-Ässät
10 Tuula Risto 1.56.04 Jääli
11 Kaisu Kaikkonen 1.58.50 ONMKY/KKY
12 Tarja Huru 1.59.48 HaHe
13 Marja Lammela 2.07.16 Oulu
14 Marja Kilpeläinen 2.10.03 Oulu
15 Erja Paso-Hietala 2.10.04 ONMKY

16 Tarja Hand 2.21.58 Iin Urheilijat
17 Sirpa Jämsä 2.31.47 Oulu
18 Kirsti Satta 2.48.07 AMC Kolari





Naiset 50 v puolimaraton 21.1 km

1 Anne Määttä 1.40.31 Kuusamon Erä-Veikot
2 Orvokki Mäyrä 1.40.51 Kiuruveden Jänne
3 Orvokki Niemelä 1.58.04 HaHe
4 Aila Rahkola 2.09.11 Ii
5 Riitta Ervasti 2.12.15 Kempele
6 Anja Suopela 2.15.05 Tervolan Terävät
7 Ulla Rajala 2.30.19 Oulu
8 Tarja Tuomi 2.34.32 Oulun Sähkönmyynti





Naiset kuntosarja puolimaraton 21.1 km

1 Irmeli Suorsa 1.45.37 Oulu
2 Maarit Puhakka 1.51.47 Kempele
3 Helena Savela 1.52.45 Tupos
4 Sini Välimäki 1.54.27 Oulu
5 Marika Tyni 1.55.56 Oulu
6 Mervi Heiskanen 1.57.05 Oulu
7 Johanna Junttila 1.57.31 Oulu
8 Kaisa Huhtala 1.57.59 Tupos
9 Anne Toppari 1.58.51 Kempeleen Kunta
10 Minna Rantakangas 2.00.23 Pulkkilan Ponsi
11 Anna-Mari Paavola 2.02.49 Oulu
12 Annika Hurskainen 2.06.28 Vantaa
13 Lotta Simola 2.07.40 Oullkill
14 Kristiina Malinen 2.07.53 Oulu
15 Päivi Mäkinen 2.09.54 Oulu
16 Tiina Ranto 2.10.51 Kärsämäen Kataja
17 Helinä Saarela 2.11.40 Kempele
18 Sari Maaninen 2.13.02 Raahe
19 Tanja Heiskanen 2.13.10 Oulu
20 Mirva Paavilainen 2.13.53 Oulu
21 Pauliina Saukkoriipi 2.17.49 Oulu
22 Katariina Saavalainen 2.19.21 Kempeleen Kunta
23 Sinikka Lehtosaari 2.19.57 Rantsila
24 Auli Pikkarainen 2.20.07 Oulu
25 Kristiina Hänninen 2.20.13 Kempeleen Kunta
26 Tiia Roininen 2.21.25 Oulu
27 Selja Hurnasti 2.21.49 Oulainen
28 Saila Palviainen 2.22.17 Oulu
29 Maija-Helena Keränen 2.22.42 Oulu
30 Pirjo Raito 2.23.21 Oulu
31 Piia Turunen 2.23.22 Oulu
32 Elina Mäkelä 2.24.18 Kiiminki
33 Katja Holma 2.24.19 Kempeleen Naisvoimistelijat
34 Satu Kosamo 2.24.32 Oulu
35 Minna Siekkinen 2.25.29 Oulu
36 Rita Holopainen 2.25.30 Oulu
37 Päivi Jauhola 2.29.57 Tornio
38 Satu Kortetjärvi 2.32.38 Oulunsalo
39 Petra Herukka 2.35.14 Kempele
40 Kristiina Määttä 2.36.48 Kempele
41 Leena Laitinen 2.42.33 Kempele
42 Kaisa Varpenius 2.45.27 Oulu
43 Piia Raappana 2.49.42 Oulu





Naiset yleinen neljännesmaraton 10.55 km

1 Annina Walling 47.23 Polvijärven Urheilijat
2 Sisko Hiltunen 47.57 ONMKY
3 Karoliina Mäyrä 50.11 Kiuruveden Teräs
4 Anu Hilli 51.12 RDS
5 Marika Koskela-Kontu 51.20 LaiVe
6 Anne Moilanen 53.11 Oulu
7 Birgitta Paldanius 54.49 Jääli
8 Jaana Julkunen 1.00.33 Kempele
9 Riitta Ukkola 1.04.06 ONMKY





Naiset kuntosarja
neljännesmaraton
10.55 km

1 Virpi Keihäs 54.50 Liminka
2 Satu Moilanen 55.20 Saarelan Rysät
3 Tuula Halmeentaus 56.55 Kempele
4 Marjo Mattila 57.22 Muhos
5 Minna Järvelä 1.00.26 Saarelan Rysät
6 Susanna Tiikkala 1.01.00 Oulu
7 Maarit Korvala 1.01.12 Kello
8 Kaisa Karppinen 1.02.33 Oulu
9 Meiju Vartiainen 1.02.41 Haaparanta
10 Heidi-Maria Panula 1.03.07 Kauhajoki
11 Titta Heikkala 1.03.27 Oulu
12 Outi-Maria Palovaara 1.05.14 Muhoksen Urheilijat
13 Heini Alenius 1.12.34 Kuivasjärven Aura
14 Mari Mäenpää 1.15.47

15 Virpi Uusitalo 1.16.23 Oulunsalo
16 Tuulikki Laitinen 1.17.18 Oulu
17 Mari-Anna Alenius 1.17.43 Oulu
18 Hanna Silvola 1.20.01 Oulu
19 Mervi Pietikäinen 1.20.05 Oulu
20 Mervi Heikkinen 1.21.42 Hailuoto
21 Anne Savolainen 1.25.30 Kempele





Miehet pyörätuoli yleinen 42.2 km

1 Markku Karjalainen 1.53.48 Oulu
2 Matti Leinonen 1.53.58 Oulu

1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018