Kempeleen Maratonklubi
Kempeleen Maratonklubi ry:n logo

1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

19. Kempelezmaraton 18.8.2007

Lopputulokset





Miehet yleinen maraton

42.2 km






1

Andreas Wagner

BitterPelder sv 2000

3.04.13

2

Sami Karvonen

Kempele

3.10.16

3

Jarkko Kivelä

HaHe

3.24.06

4

Veijo Malvalehto

Keminmaa

3.25.31

5

Teemu Manninen

KTU

3.32.13

6

Timo Mattila

Oulu

3.34.10

7

Teemu Hasu

Oulunsalo

3.44.52

8

Jyrki Leskelä

Nokia

3.45.14

9

Alf Granviik

IFN

3.49.06

10

Pekka Karjalainen

Oulu

3.50.13

11

Vesa Korhonen

Kunto-Ässät

3.59.44

12

Veijo Härkönen

Kempele

4.05.15

13

Kjell Sundell

HÄJYT

4.08.32

14

Mikko Heinikoski

Kuivaniemen Isku

4.16.47

15

Mika Lassila


4.18.57

16

Kai Mutka

Kempele

4.22.58

17

Jukka Päkkilä

Sepon Talli

4.29.18

18

Jussi Oja

KiiKu

4.33.58





Miehet yleinen 1/4 maraton







1

Panu Lieto

Stamina

37.03

2

Marko Heikkinen

Kuivasjärven Aura

37.37

3

Ilpo Rönkkö

Mäntylahden Veto

39.31

4

Ilpo Juopperi

Keminmaa

40.33

5

Pentti Karppi

ONMKY

41.49

6

Pekka Kivijärvi

Piippolan Terävä

41.59

7

Matti Tennilä

RDS / Rovaniemi

42.20

8

Jaakko Finning

Kyrönmaan Dreamteam

42.43

9

Simo Seppänen

Vihanti

43.05

10

Vasily Kondratyev

Oulu

44.21

11

Anssi Laitinen

Pyhäjärven Pohti

44.27

12

Anton Orava

Haukiputaan veikot

44.29

13

Seppo Kellokumpu

Kajaani

44.32

14

Asko Vääräniemi

ONMKY

45.05

15

Kim Kivelä

Oulun Triathlon Klub

46.15

16

Matti Luusua

Övertorneå

46.39

17

Kari Piirala

Aavasaksan Kisa

46.53

18

Kari Paukkeri

Ii

47.25

19

Kari Kokko

PKC Group Oyj

47.42

20

Pekka Juntunen

Oulunsalo

49.31

21

Mikael Väliheikki

Sport'in Muhos

49.58

22

Arvi Kallio

Weho

50.00

23

Hannu Kesti

Oulu

50.21

24

Valtteri Heikkilä

Oulu

54.54

25

Aarne Ulander

ONMKYU

1.12.44





Miehet 40 v maraton

42.2 km






1

Juha Honkanen

Oulu

3.21.24

2

Meir Ovadja

Kuivasjärven Aura

3.22.02

3

Pasi Somero

Oulu

3.28.26

4

Hannu Lempinen

Fujitsu

3.29.13

5

Arto Hand

Ii

3.43.44

6

Janne Kaarela

Atex

3.50.44

7

Juha Autio

Raahe

3.59.16

8

Kari Kantola

Häjyt

4.08.31

9

Jari Virta

Jääli

4.09.46

10

Tapani Mäkinen

Oulu

4.26.52

11

Ari Vihriälä

Liminka

5.04.49





Miehet 45 v maraton

42.2 km






1

Jarmo Laurila

Oulunsalo

3.10.10

2

Heikki Ollila

Kuntta

3.15.39

3

Marko Karppinen

Ultraprint Oy

3.34.47

4

Vesa Liljamo

Fysiotime

3.39.46

5

Mika Louhimo

Oulu

3.45.32

6

Onni Niemelä

OYS / Vaparit

3.45.59

7

Jouni Taskila

Oulu

3.51.04

8

Juha Tuomikoski

Raahen Maitohapot

3.59.12





Miehet 50 v maraton

42.2 km






1

Juha Rönning

Oulun Yliopisto

3.39.16

2

Lauri Mikkonen

ONMKY / KKM

3.41.41

3

Tauno Tyni

Taivalkoski

3.57.44





Miehet 55 v maraton

42.2 km






1

Keijo Nivala

Nivalan Urheilijat

3.08.48

2

Reijo Naalisvaara

Alatornion Pirkat

3.22.06

3

Ari Heikkilä

Alavieskan Viri

3.23.58

4

Lasse Hämäläinen

JuU

3.24.37

5

Seppo Komulainen

Sukeva

3.25.51

6

Edvin Hepokangas

Oulu

3.34.09

7

Esko Ahokas

Oulun Sähkömyynti

4.04.44

8

Thorolf Forsman

Hop-Hab Team Pietarsaari

4.14.23

9

Paavo Niskanen

KiuruvJä

4.22.05





Miehet 60 v maraton

42.2 km






1

Leo Metsälä

Teuvan Tuisku

3.32.58

2

Asko Vilen

VARMK

3.41.59

3

Alpo Pelkonen

Oulunsalon Vasama

4.06.59

4

Keijo Raudaskoski

Alatornion Pirkat

4.08.30

5

Onni Tiiperi

Alatornion Pirkat

4.17.25

6

Urpo Mansikka

AMC/T

4.25.43

7

Lasse Lappalainen

Mikkeli

4.30.39





Miehet 65 v maraton

42.2 km






1

Heikki Paukkeri

Kempeleen Maraton Klubi

3.57.14

2

Eero Paakkari

Suomussalmi

4.05.14

3

Matti Karjalainen

Ikiliikkujat

4.18.00

4

Paavo Mustonen

Oy Herman Andersson Ab

4.29.01





Miehet 70 v maraton

42.2 km






1

Allan Juntunen

Hyvinkään Seudun Veteraanit

3.55.48

2

Tauno Ruhanen

Kiuruveden Jänne

4.40.27

3

Hans Ahlsved

IF Brahe

5.25.26





Miehet Kuntosarja mararton

42.2 km






1

Juhani Riutta

Kajaani

3.47.10

2

Matti Heinonen

Jääli

4.02.44

3

Matti Laasonen

Oulunsalo

4.03.00

4

Antti Räsänen

Oulu

4.06.20

5

Esa Järvelä

Kempele

4.11.16

6

Sami Luomanperä


4.14.06

7

Vesa Kokko

Oulu

4.24.05

8

Mika Hatula

Oulu

4.27.59

9

Arto Moisanen

Atex

5.02.10





Miehet kuntosarja neljännes maraton 10 km







1

Jari Satomaa

Oulu

44.54

2

Risto Koistinen

Jääli

46.50

3

Antti Manninen

Oulu

47.18

4

Tapio Toiviala

SVU

47.29

5

Timo Luokkanen

Pyhäjoen Pauhu

49.27

6

Sampo Lassila

Kempele

51.33

7

Lauri Lajunen

Oulun Yliopisto

53.34

8

Eero Fränti

Kokkolan Suunnistajat

54.59

9

Esa Koivikko

OSAO

56.10

10

Esa Keränen

Muhos

56.17

11

Seppo Vilen

Kuhmo

56.30

12

Timo Väisänen

Oulu

57.25

13

Otso Alenius

Kuivasjärven Aura

57.26

14

Ville Sihvomaa

Kiiminki

58.08

15

Teemu Vähäkuopus

Kempele

1.00.48

16

Into Valpas

Oulu

1.03.30

17

Jarmo Korhonen

Oulu

1.03.45

18

Janne Keskitalo

TietoEnator

1.06.53

19

Jorma Väisänen


1.09.01

20

Esko Helisalmi

Kuopio

1.10.58

21

Verne Stenius

Sport'in Muhos

1.13.54

22

Tapio Rekinen

Kempele

1.16.39

23

Kari Alenius

Kuivasjärven Aura

1.55.54





Miehet kuntosarja Puolimaraton

21.1 km






1

Sampsa Suvela

FLÄP!

1.31.48

2

Janne Junkkonen

Oulunsalo

1.32.42

3

Jouko Kaarteenaho

Oulu

1.39.45

4

Risto Jyrkkä

Kempele

1.42.05

5

Jari Naisniemi

Kempele

1.42.40

6

Erkki Hekkala

Kuusamo

1.44.16

7

Pekka Peuraniemi


1.45.34

8

Jouni Kääriäinen

Oulu

1.46.50

9

Kimmo Kääriäinen

Sievi

1.46.51

10

Jussi Niku

Kempele

1.47.03

11

Harri Mokko

Liminka

1.47.21

12

Petri Tolkkinen

Oulu

1.47.35

13

Juha-Pekka Honkonen

Kiimingin Riento

1.48.14

14

Heikki Viittala

GYS-Securite Service

1.48.15

15

Juha Heikkinen

Hailuoto

1.48.34

16

Mikko Tervo

TietoEnator

1.48.48

17

Ilkka Juntunen

Muhos

1.49.02

18

Ville Kauppi

Oulu

1.50.13

19

Raimo Arpi

Tornio

1.51.14

20

Jari Lapinoja

Kokkola

1.52.05

21

Tuomo Rantapelkonen

Ynni

1.52.15

22

Pertti Päkkilä

Sepon Talli

1.52.33

23

Jouko Pätsi

Muurola

1.53.36

24

Antti Hurskainen

Oulu

1.55.15

25

Petri Väisänen

Kiiminki

1.56.29

26

Petri Väisänen

Kempele

1.56.46

27

Jani Jussila

Haukipudas

1.56.58

28

Pekka Puolamaa

Posio

1.57.05

29

Lauri Heikkilä

Vepo

1.57.27

30

Olli Korvala

TNS

1.57.57

31

Santtu Kuusanto

GYS-Securite Service

1.58.08

32

Harri Tapio

Oulu

1.58.13

33

Hannu Kukka


1.58.31

34

Timo Ylikoski

Leskelä

1.58.48

35

Juha Jokitulppo

TietoEnator

1.58.52

36

Jaakko Ruokola

Vepo

1.59.33

37

Esa Leskelä

Oulu

1.59.50

38

Mika Haataja

Kello

2.00.15

39

Janne Lukkari

Ardites Oy

2.01.13

40

Sami Suominen


2.01.24

41

Kimmo Rannanjärvi

Oulu

2.02.37

42

Topi Marttila

Oulunsalo

2.02.55

43

Jussi Kuoppala

Ruukki

2.03.30

44

Pekka Aho

Ardites Oy

2.03.58

45

Pekka Piispanen

Oulu

2.04.39

46

Veli Myllyaho

Utajärvi

2.05.08

47

Arto Marttila

Oulunsalo

2.06.27

48

Tuomo Jussila

Haukiputaan Kangas

2.07.20

49

Risto Pekkarinen

Liminka

2.07.26

50

Pekka Väisänen

Kempele

2.08.07

51

Tuomo Väisänen

Haukipudas

2.11.51

52

Jukka Nurmenniemi


2.14.00

53

Nestori Simola

TNS

2.14.41

54

Markku Leskelä

Oulu

2.16.12

55

Harri Karppinen

Oulun Tarmo

2.16.19

56

Risto Haverinen

Kempele

2.16.20

57

Mikko Laukka

Oulu

2.16.44

58

Timo Korpela


2.16.45

59

Kai Ruokojärvi

Helsinki

2.16.46

60

Veli-Pekka Koivuperä

Oulu

2.19.14

61

Otto Ryynänen

Oulu

2.32.27

62

Antti Määttä

Q-Ruka

2.42.10

63

Kari Määttä

Q-Ruka

2.42.11

64

Markku Varis

Oulu

2.42.17





Miehet yleinen puolimaraton

21.1 km






1

Pauli Turtinen

PEAB Sekou Oy

1.18.48

2

Jyrki Perttunen

Oulu

1.22.03

3

Markus Ryynänen

Kuopio

1.22.42

4

Aki Moilanen

Oulu

1.24.07

5

Trifon Suopela

Tervola

1.24.48

6

Jani Haapala

Oulu

1.24.49

7

Reima Idström

Lapponia Tours / Rovaniemi

1.25.19

8

Jani Oravamäki

Oulun Hiihtoseura

1.26.43

9

Heikki Immonen

Muurolan Kisaveikot

1.27.04

10

Kauko Heinikoski

Iin Hiihtoseura

1.28.16

11

Sakari Harju

Haukiputaan Veikot

1.28.17

12

Jani Määttä

Limingan Niittomiehet

1.28.18

13

Mika Ojala

Haukiputaan Heitto

1.30.50

14

Jari Hyrkäs

Nuuskakoiran Nylkyttäjät

1.31.24

15

Feja Suopela

Tervola

1.31.35

16

Ari Jaurakkajärvi

Kempele

1.33.14

17

Ari Järnfors

Kemi

1.33.34

18

Mark Middleton

Oulun Huiput

1.36.52

19

Antti Huhtala

Kuivaniemen Isku

1.39.01

20

Hannu Zitting

Kempele

1.39.24

21

Ilkka Möttönen


1.40.35

22

Petri Tenno

Haukipudas

1.41.22

23

Kristian Palomaa

Oulu

1.42.43

24

Kai Sirniö

OYS / Vaparit

1.43.41

25

Jarkko Kärkimaa

Kempele

1.49.15

26

Lassi Rehu

Haukipudas

1.50.44

27

Arttu Kuivala

Haukipudas

1.50.45

28

Jeremias Rensujeff

Oulu

1.51.12

29

Tuomo Karppinen

Oulu

1.51.13

30

Mikko Viitanen

Oulu

1.52.04

31

Pekka Juntunen

Oulu

1.57.04

32

Marko Ruokokoski

OuluFirefighters

2.00.24

33

Kimmo Karihtala

Oulu

2.01.59

34

Mikko Nissilä

Eltel Networks

2.02.17

35

Geza Horvath

Kempele

2.20.32

36

Jonne Ojanaho

Kempele

2.29.32





Miehet 40 v Puolimaraton

21.1 km






1

Ismo Pudas

Iin Yritys

1.17.45

2

Hansi Kitti

ONMKY

1.20.48

3

Jari Sulasalmi

Kuivasjärven Aura

1.20.59

4

Aimo Viinikka

Kuusamo

1.23.52

5

Heikki Ojantakanen

Oulunsuun Heitto

1.25.09

6

Veli-Matti Kulla

Haukipudas

1.30.23

7

Pentti Haanpää

RDS / Rovaniemi

1.30.31

8

Jarmo Holappa

Rakennus Osuma

1.34.41

9

Eero Viippola

Nuuskakoiran Nylkyttäjät

1.35.54

10

Jouko Kuorilehto

Kempele

1.36.20

11

Kimmo Tauriainen

Kuusamo

1.36.51

12

Taisto Puurunen

Pudasjärvi

1.41.07

13

Reima Viiri

Lohijärven Kuohu

1.43.14

14

Taisto Latvalehto

Muhos

1.43.49

15

Mika Autioniemi

Haukipudas

1.44.39

16

Timo Rahko

Tyrnävä

1.48.13

17

Rauno Nivala

Oulu

1.49.42

18

Kari Häkkilä

Kempele

1.50.28

19

Jari Iinatti

Oulu

1.51.37

20

Pekka Kunelius

Cool Operator

1.53.32

21

Heikki Wiik

Cool Operator

1.53.54

22

Jukka-Pekka Alavesa


1.57.22

23

Atte Luukkonen

Oulu

1.57.59

24

Pasi Kaikkonen

Oulu

1.58.06

25

Heikki Sarkkinen

Raahen Maitohapot

1.59.53

26

Markku Vieru

Oulu

2.01.29

27

Mika Christophliemk

Kemira

2.03.24

28

Tapio Manninen

Rakennus Osuma

2.04.00

29

Jarmo Hartikka

OYS / Vaparit

2.19.30





Miehet 50 v Puolimaraton

21.1 km






1

Mikko Koivukangas

OSAO

1.25.14

2

Kalervo Tyni

Taivalkosken Kuohu

1.26.36

3

Juha Kontulainen

Nuorten ystävät ry

1.27.01

4

Kari Kautio

ONMKY

1.29.31

5

Markku Siirtola

Oulu

1.30.43

6

Kari Tauriainen

RDS / Rovaniemi

1.32.21

7

Osmo Knuutinen


1.32.29

8

Ali Männikkö

Kuusamo

1.33.51

9

Arvo Laine

RDS / Kemijärvi

1.35.07

10

Juha Ronkainen

Pudasjärven Urheilijat

1.35.34

11

Matti Koivikko

Korvenkylä

1.42.06

12

Markus Hast

Keminmaa

1.42.45

13

Juha Rönning

Oulun Yliopisto

1.44.23

14

Markku Lehtosaari

Rautaruukki

1.46.05

15

Jorma Väänänen

Oucons Oy

1.47.15

16

Eero Keskioja

Oulu

1.48.29

17

Veli Matti Heikkilä

Kiiminki

1.50.27

18

Pauli Eberhardt

Oulu

1.52.19

19

Lauri Laine

RDS / Kemi

1.53.13

20

Arvi Ronkainen

Posion Visa

1.53.46

21

Mauri Haataja

Oulu

1.53.47

22

Risto Väliheikki

Ruskon Automaalaamo

1.56.41

23

Raimo Suomela

Ii

2.00.14

24

Jarmo Väisänen

Oulu

2.02.40

25

Pekka Ollila

Oulun Sähkömyynti

2.06.07

26

Tuomo Leimurautio

Lumu

2.06.39

27

Seppo Tuomi

Oulun Sähkömyynti

2.15.10





Miehet 60 v Puolimaraton

21.1 km






1

Kalevi Kaukonen

Espoon Tapiot

1.32.56

2

Kari Broman

RDS / Sodankylä

1.34.54

3

Aarno Pätäri

Kemi

1.37.30

4

Matti Siltanen

KUSVU

1.39.39

5

Leino Poussu

RDS / Rovaniemi

1.41.01

6

Erkki Manninen

Oulunsuun Heitto

1.49.07

7

Pentti Savilampi

Raahen Maitohapot

1.51.15

8

Pentti Laurila

Kiimingin Kaluste Oy

1.52.08

9

Antti Pasanen

Oulu

1.53.04

10

Ilkki Hirvikoski

Kemijärvi AMC

1.54.25

11

Asko Ryynänen

Sport.81

1.54.35

12

Matti Lassila

Raahen Sportti Veteraanit

1.55.17

13

Seppo Honkonen

HÄIJYT

1.57.09

14

Raimo Oikarinen

Oulu

2.03.29





Naiset yleinen maraton

42.2 km






1

Tarja Puuronen

KaTe

4.00.23

2

Raisa Taipaleenmäki

Kiiku

4.33.46

3

Jaana Lappalainen

Kiuruvesi

4.53.42





Naiset yleinen neljännes maraton








1

Helena Rantakari

Raahen Sportti Veteraanit

44.30

2

Anne-Maria Koivisto

ONMKY

44.34

3

Sisko Hiltunen

ONMKY

47.04

4

Mervi Nikkanen

ONMKY / KKM

48.07

5

Kirsi Kivelä

Liminka

50.49

6

Pirkko Posio

Posion Pyrintö

52.04

7

Maarit Pätsi

Muurola

54.03

8

Alexandra Bagaeva

Oulun Huiput

56.18

9

Tiina Kallio

Muhos

1.01.45

10

Kirsi Isokanniainen

Haukipudas

1.04.18

11

Satu Kallio


1.10.12

12

Johanna Laitinen

Kempele

1.27.34





Naiset 40 v maraton

42.2 km






1

Anja Ahlberg

ONMKY / KKM

3.37.29

2

Sari Kallio

Höytiä

3.50.51

3

Tytti Rantapelkonen

Tyrnävä

4.07.31

4

Eila Vilen

Kuhmo

4.08.39

5

Heli Uusitalo

Kempele

4.19.13

6

Eija Seppä

Muhos

4.21.43

7

Päivi Mäkinen

Oulu

4.26.51

8

Tuula Tervo


4.35.17

9

Kristiina Määttä

Kempele

5.14.53





Naiset 50 v maraton

42.2 km






1

Kaarina Länkinen

Lumijoki

4.29.56





Naiset kuntosarja neljännesmaraton







1

Carita Lindström

Kempele

51.58

2

Satu Moilanen

Saarelan Rysät

54.43

3

Eija Lapinoja

Kokkola

55.01

4

Anne Tuppari

Kempele

58.40

5

Päivi Oivo

Oulu

59.16

6

Taina Kosunen

Oulu

1.00.41

7

Maarit Koutonen

Merijärvi

1.00.49

8

Johanna Takanen


1.01.19

9

Saila Lampela

Oulu

1.01.20

10

Taina Hotakainen

Oulu

1.03.02

11

Heini Alenius

Kuivasjärven Aura

1.04.12

12

Kaisa Karppinen

Oulu

1.06.54

13

Kristiina Hänninen

Kempele

1.08.11

14

Tuija Vittaniemi

Oulu

1.10.09

15

Merja Savolainen

Oulu

1.11.28

16

Petra Väliheikki

Sport'in Muhos

1.13.56

17

Hanna-Mari Koivukoski

Kempele

1.14.33

18

Satu Leskelä


1.15.32

19

Merja Rekinen

Kempele

1.16.38

20

Kerttu Alenius

Kuivasjärven Aura

1.55.53

21

Siiri Alenius

Kuivasjärven Aura

1.55.54





Naiset kuntosarja puolimaraton

21.1 km






1

Laura Pöyskö

Oulunsalo

1.37.17

2

Anna Hänninen

Oulu

1.40.20

3

Anitta Myllyaho

Utajärvi

1.52.00

4

Elisa Harju

Haukiputaan Kangas

1.59.11

5

Kaisa Marjamaa

Oulu

2.01.16

6

Tuula Savolainen

Oulu

2.01.21

7

Birgitta Tuomisto

Oulu

2.01.55

8

Tiia Koskenkorva

Oulu

2.01.57

9

Sanna Dadidsainen

TietoEnator

2.04.54

10

Sinikka Jussila

Oulu

2.08.00

11

Maarit Marjomaa

Forssa

2.09.54

12

Johanna Karppinen

Kempele

2.13.31

13

Tiia Roininen


2.13.59

14

Sirkku Väisänen

Kempele

2.16.34

15

Vuokko Marttila

Oulunsalo

2.16.47

16

Hilkka Jussila

Haukiputaan kangas

2.17.03

17

Päivi Ruusuvirta

Oulu

2.17.21

18

Kristiina Malinen

Oulu

2.18.41

19

Arja Hartikka

Kiiminki

2.19.29

20

Lea Korhonen

Tyrnävä

2.19.47

21

Marika Luhtavaara

Pattijoki

2.25.32

22

Minna Järvelä

Saarelan Rysät

2.26.37

23

Kirsi Latoranta

Kempele

2.27.09

24

Elina Ryynänen

Oulu

2.32.26

25

Paula Möttönen

Kempele

2.36.02





Naiset yleinen puolimaraton

21.1 km






1

Maija Oravamäki

Oulun Pyrintö

1.21.01

2

Satu Kemppainen

Joensuun Kataja

1.29.34

3

Marjo Mulari

OSAO

1.32.58

4

Riikka Kemppainen

Suomussalmen Rasti

1.35.17

5

Outi Sulasalmi

Kuivasjärven Aura

1.37.18

6

Riikka Turtinen

Yli-Ii

1.37.32

7

Maarit Puhakka

Kempele

1.38.42

8

Pia Haarala

Expert Haarala Kokkola

1.43.18

9

Anne Riepula

Kuivaniemen Yritys

1.48.12

10

Tiina Portti

Lapponia Tours / Rovaniemi

1.48.21

11

Marjo Mattila

Muhos

1.48.51

12

Sini Välimäki

Oulu

1.50.08

13

Riitta Kankaala

Oulu

1.50.49

14

Anu Hilli

RDS / Rovaniemi

1.51.45

15

Leena Tuppurainen

OYS / Vaparit

1.53.53

16

Lea Väyrynen


1.54.23

17

Sanna Säkkinen

Oulu

1.55.47

18

Kati Karjula

Jyväskylä

1.57.00

19

Anu Kangasniemi

Oulu

2.00.11

20

Miiamaria Kuokkanen

Kempele

2.01.14

21

Janika Vähäkangas

Haukiputaan Kangas

2.10.08

22

Raakel Pöyhtäri

Oulu

2.10.45

23

Merja kesti

Kiiminki

2.11.05

24

Elina Pelkonen

Oulunsalon Vasama

2.34.15





Naiset 40 v Puolimaraton

21.1 km






1

Marja Kemiläinen

Kiuruveden Jänne

1.34.33

2

Satu Brax

Ylivieskan Kuula

1.38.29

3

Riitta Kauppinen

Kiiminki

1.42.26

4

Eeva Romppainen

Suomussalmen Rasti

1.43.15

5

Irmeli Suorsa

Oulu

1.47.00

6

Anu Pulkkinen

Kempele

1.47.28

7

Leena Savukoski

Ylivieskan Kuula

1.48.04

8

Marjut Vesa

Oulu

1.48.22

9

Tuula Risto

Jääli

1.53.55

10

Anne Moilanen

Oulu

1.54.43

11

Merja Alasuutari

HikiHilimat / Oulu

1.54.55

12

Eija Porola


1.59.47

13

Minna Vuolukka

Kempele

2.04.01

14

Ulla Ingett

Sepon Talli

2.04.09

15

Aino Väisänen

Utajärvi

2.08.27

16

Marjo Mäntyniemi

Posio

2.09.01

17

Kirsti Satta

AMC Kolari

2.10.15

18

Tarja Hand

Iin Urheilijat

2.15.07





Naiset 50 v Puolimaraton

21.1 km






1

Juliaana Kaltakari


1.45.20

2

Aila Jaatinen

Ynni

1.48.38

3

Terttu Lappalainen

Oulu

1.53.35

4

Maija Nokela

Kiuruvesi

1.54.46

5

Maija Kumpula

Maija Putiikki

1.57.07

6

Tuija Pietarinen

Ynni

1.59.45

7

Irja Kontiokari

Oulu

2.02.06

8

Tuula Huisman

Oulu

2.36.03

1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017