Kempeleen Maratonklubi
Kempeleen Maratonklubi ry:n logo

2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

17.PERTIN HIIHTO 1.3.2003
Miehet vapaa yleinen 30 km  
1. Petteri Tikkanen Limingan Niittomiehet 1:10:35
2. Pekka Launonen Kuusamon Erä-Veikot 1:10:38
3. Mika Maaninka Oulunsalon Vasama 1:10:42
4. Petri Väänänen Kempeleen Pyrintö 1:12:15
5. Marko Järvinen KiimU 1:12:16
6. Keijo Alila Kempeleen Pyrintö 1:12:36
7. Juha Latomaa Oulun Hiihtoseura 1:14:16
8. Teemu Planting KiiRi 1:14:21
9. Janne Klemetti Haukiputaan Heitto 1:17:09
10. Juha Määttä Oulun Hiihtoseura 1:17:37
11. Keijo Hongisto Oulun Tarmo 1:18:11
12. Janne Kivelä VetU 1:20:59
13. Kalevi Loukusa KiimU 1:21:04
14. Mikko Tapaninaho Kempeleen Kiri 1:32:17
15. Harri Määttä Oulun Triathlon Klub 1:33:41
16. Meir Ovadja Oulu 1:35:36
Miehet vapaa 45 v 30 km  
1. Martti Kaisto Oulun Hiihtoseura 1:13:15
2. Juhani Vimpari KiimU 1:17:52
3. Risto Uutinen LaiVe 1:18:11
4. Lauri Heikkilä KiimU 1:21:22
5. Erkki Annanpalo Oulun Hiihtoseura 1:21:29
6. Esko Leinonen Oulunsalo 1:22:36
7. Raimo Tapio Oulu 1:23:24
8. Paavo Kärkkäinen Oulu 1:25:58
9. Veikko Kela Oulun Hiihtoseura 1:26:32
Miehet vapaa 55 v 30 km  
1. Eero Rahkola Oulunlahden Reipas 1:18:12
2. Pauli Bordi Oulun Kilpa-Veljet 1:18:31
3. Eero Kokko Alatemmes 1:21:08
4. Alpo Talvensaari KeMaKi 1:22:54
5. Kauko Meriläinen Haukiputaan Heitto 1:23:36
Naiset vapaa yleinen 30 km  
1. Anu Järvenpää Kempeleen Pyrintö 1:21:05
2. Anne Tolonen KHS 1:23:38
3. Niina Jaako AaVu 1:26:16
Naiset vapaa 40 v 30 km  
1. Maija Käkelä Puolangan Ryhti 1:26:01
2. Marja-Liisa Pylväs OYKS/Vaparit 1:30:42
Miehet perinteinen yleinen 30 km  
1. Heikki Karjaluoto Pbol 1:21:00
2. Sauli Isola LaiVe 1:23:21
3. Pekka Kukkula Iin HS 1:25:46
4. Ari Holappa OusHe 1:31:33
Miehet perinteinen 45 v 30 km  
1. Tuomo Lappalainen LaiVe 1:23:20
2. Reijo Isola Yin 1:27:20
3. Ensio Saarela Oulun Kilpa-Veljet 1:39:23
Miehet perinteinen 55 v 30 km  
1. Seppo Soronen Ylikiimingin Nuijamiehet 1:24:09
2. Vesa Ranta-Eskola Saloisten Reipas 1:31:21
3. Matti Veteläinen Kempele 1:38:50
4. Pertti Sankilampi Kempeleen Kiri 1:39:59
Naiset perinteinen yleinen 30 km  
1. Suvi Ylilääkkölä Sampo 1:34:50
2. Hanna Pelkonen Oulunsalon Vasama 2:03:03
Miehet retkisarja vapaa 30 km  
1. Ilkka Granlund Oulu 1:18:14
2. Jarkko Oksanen Oulu 1:20:57
3. Antti Ruonakoski TuTu 1:21:01
4. Teuvo Valtanen Oulunsalon Vasama 1:21:06
5. Matti Bask Kempele 1:21:28
6. Keijo Pihlajamaa Raahen Sportti Veteraanit 1:23:00
7. Sauli Mäki Kempeleen Kiri 1:23:54
8. Asko Haipus Haukipudas 1:24:56
9. Juha Pekka Koutu Muhos 1:24:57
10. Aimo Vallo StoraEnso 1:25:58
11. Markku Pöykiö Oulunsalo 1:26:16
12. Pasi Somero StoraEnso 1:26:40
13. Jorma Isteri Ii 1:26:57
14. Markku Hemmilä Kempele 1:28:01
15. Ilkka Hanhela Haukipudas 1:29:08
16. Pasi Koskela Oulun Hiihtoseura 1:29:39
17. Risto Airaksinen Oulun Tarmo 1:29:40
18. Eetu Virtanen Kempele 1:29:41
19. Marko Vikstedt Kempele 1:30:30
20. Kimmo Vaattovaara Oulu 1:30:40
21. Jari Laurila Oulu 1:31:58
22. Heimo Tomperi Kempele 1:32:01
23. Jari Terho Kempele 1:33:19
24. Tuomo Kaarteenaho Kiiminki 1:34:21
25. Pasi Tiitto Kempele 1:34:22
26. Seppo Sipola Haukipudas 1:34:27
27. Eero Sauvola StoraEnso 1:34:40
28. Tuomo Ranta-Pelkonen Oulainen 1:35:17
29. Hannu Pikkuaho Muhos 1:35:18
30. Tapio Manninen Oulu 1:39:42
31. Juha Kumpuniemi Oulu 1:39:43
32. Matti Koivukangas Kempele 1:39:45
33. Antti Laitinen Oulu 1:39:56
34. Olli-Pekka Ahonen Kempele 1:40:14
35. Hannu Kaattari Utajärvi 1:40:15
36. Jani Savilampi Oulu 1:41:20
37. Pentti Savilampi Raahe 1:41:22
38. Ville Savilampi Raahe 1:41:23
Jaakko Ruokola Kiiminki 1:41:23
40. Matti Mäkelä Oulunsalo 1:43:54
41. Jukka Pehkonen Haukipudas 1:43:55
42. Veikko Järvelä Haukipudas 1:43:56
43. Esko Juola Kempele 1:45:54
44. Juhani Roivainen Haukipudas 1:45:56
45. Kalevi Liedes Oulu 1:50:55
Reino Aikasalo Forssa 1:50:55
47. Matti Viitanen KeMaKi 1:51:52
48. Vesa Savolainen Kempele 1:56:00
49. Jukka Kaarre Oulu 2:02:02
50. Tarmo Lammi Oulun Hiihtoseura 2:17:31
Mauri Karvonen OYKS/Vapari 2:17:31
Martti Mensonen Oulu 2:17:31
Naiset retkisarja vapaa 30 km  
1. Marika Koskela-Kontu Muhos 1:25:23
2. Leena Öykkönen Nivala 1:33:23
3. Johanna Vesenterä Kiiminki 1:41:35
4. Tellervo Järvelä Haukipudas 1:43:57
5. Vuokko Niemi Oulu 1:56:51
6. Katja Tegelberg Kempele 2:04:01
Miehet retkisarja perinteinen 30 km  
1. Veijo Turunen Oulu 1:32:01
2. Veikko Haarala Kempele 1:34:13
3. Ilpo Roivainen Oulu 1:34:56
4. Arto Toikka Oulu 1:51:23
5. Pentti Hukkanen OIY 1:52:31
6. Vilho Isomursu TyTe 2:13:53
Naiset retkisarja perinteinen 30 km  
1. Riitta Kylmäoja PAO Oulu 2:14:02

2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017