Kempeleen Maratonklubi
Kempeleen Maratonklubi ry:n logo

2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

18. Pertin-hiihto 6.3.2004
Miehet yleinen Perinteinen 30 km
1. Maaninka Mika Oulunsalon Vasama 1:17:58
2. Karjaluoto Heikki Tampereen Pyrintö 1:18:01
3. Lilleberg Kari Oulun Kilpa-Veljet 1:23:18
4. Korpela Samuli Kempeleen Kiri 1:23:40
5. Ojantakanen Heikki Oulunsuun Heitto 1:23:41
6. Kukkula Pekka Iin Hiihtoseura 1:23:51
7. Pernu Antti Oulunsalon Vasama 1:24:25
8. Isola Sauli LaiVe 1:25:41
9. Lappalainen Tuomo LaiVe 1:29:18
10. Isola Reijo Yin Naseva 1:29:19
11. Pekkola Teuvo OEK 1:29:28
12. Järvenpää Ari Iin Urheilijat 1:29:29
13. Similä Risto Oulun Kilpa-Veljet 1:29:36
14. Karppinen Jouko LaiVe 1:31:17
15. Takalo Kari Kemaki 1:31:18
16. Bask Matti Kempeleen Kiri 1:32:02
17. Soronen Seppo YNM 1:32:12
18. Ponnikas Jouni Oulun Kilpa-Veljet 1:34:22
19. Pernu Timo Oulunsalon Vasama 1:48:16
Miehet yleinen Vapaa 30 km
1. Kaijala Tuomas Pudasjärven Urheilijat 1:17:11
2. Hiltunen Jarkko Oulun Hiihtoseura 1:20:44
3. Koskela Kimmo Oulunsalo 1:30:18
4. Kerttula Mikko CCC 2:05:02
Miehet 40 v Vapaa 30 km
1. Suorsa Ilkka Oulun Kilpa-Veljet 1:16:35
2. Kinnunen Jukka Oulun Hiihtoseura 1:17:31
3. Kaisto Martti Juurussuo 1:17:32
4. Lappalainen Kai Oulunsalon Vasama 1:18:15
5. Granlund Ilkka Oulu 1:24:20
6. Hongisto Keijo Oulun Tarmo 1:24:26
7. Loukusa Kalevi KiiMu 1:25:01
8. Pajuniva Seppo Kuusamon Erä-Veikot 1:25:45
9. Hautasaari Jari Oulun Tarmo 1:30:24
10. Taskinen Timo IHS 1:33:15
11. Kuivala Markku KiiMu 1:33:19
12. Myllymäki Petri Kuusamon Sisu 1:37:25
13. Kela Veikko Oulun Kilpa-Veljet 1:39:52
14. Myllyniemi Martti Haapaveden Urheilijat 1:39:53
Miehet 50 v vapaa 30 km
1. Bordi Pauli Oulun Kilpa-Veljet 1:21:03
2. Illikainen Seppo Haukipudas 1:21:04
3. Juola Eino Kempeleen Pyrintö 1:21:05
4. Koivukangas Mikko PAO 1:21:07
5. Leinonen Esko Oulun Hiihtoseura 1:24:19
6. Uutinen Risto LaiVe 1:24:22
7. Pelttari Tuomo Kempele 1:24:24
8. Eeronheimo Matti Oulun Hiihtoseura 1:24:25
9. Meriläinen Kauko HaHe 1:26:05
10. Hemmilä Markku Kempele 1:29:15
11. Tapio Reino Roi Maraton 1:30:20
12. Heikkilä Lauri KiiMu 1:30:23
13. Tapio Raimo Oulu 1:30:25
14. Annanpalo Erkki Oulun Hiihtoseura 1:33:09
15. Arvonen Mauri OYS vapari 1:38:01
16. Koskela Pasi Oulun Hiihtoseura 1:42:16
17. Salovaara Heikki Jääli 1:42:37
18. Pääkkö Juhani Oulu 1:56:42
Miehet 60 v vapaa 30 km
1. Rahkola Eero OuRe 1:21:08
3. Seppänen Mauno Kuusamon Erä-Veikot 1:24:23
2. Paasovaara Jorma OLS-TA 1:24:26
4. Parttamo Veijo SiiSu 1:26:57
5. Hämeenniemi Esko Oulun Hiihtoseura 1:28:16
6. Alalahti Jaakko Oulun Hiihtoseura 1:28:17
7. Alakylmänen Teuvo MuVo 1:29:33
8. Pieksämäki Aulis PihTu 1:32:04
9. Tiiro Leo IiY 1:34:36
10. Lassila Matti Ruukki 1:40:56
Naiset yleinen Perinteinen 30 km
1. Ylilääkkölä Suvi Tampereen Pyrintö 1:37:27
Naiset yleinen Vapaa 30 km
1. Pohjanvesi Sanna-Maija Pudasjärven Urheilijat 1:24:21
Naiset 40 v Vapaa 30 km
1. öykkönen Leena Nivala 1:30:22
2. Posio Pirkko PosPy 1:36:22
3. Nyman Maarit HaHe 1:38:00
4. Heikkinen Armi OYS vapari 1:43:09
5. Lehdonkivi Sirkku Oulaisten Huima 1:44:39
6. Luukinen Sisko-Liisa Limingan Niittymiehet 2:04:00
Miehet retkisarja Perinteinen 30 km
1. Holappa Arto Oulunsuun Heitto 1:34:50
2. Haarala Veikko Kempele 1:36:07
3. Nikula Markku IiY 1:36:08
4. Koistinen Hannu Muhos 1:37:17
5. Rajavaara Mikko 1:37:28
6. Veteläinen Matti Kempele 1:37:38
7. Roivainen Ilpo Kello 1:37:40
8. Heikkinen Urpo Kempeleen Kiri 1:38:01
9. Sankilampi Pertti Kempeleen Kiri 1:44:08
10. Saarela Ensio Oulu 1:44:18
11. Huhtala Pasi Aavasaksan Kisa 1:47:10
12. Bergmann Ulrich 1:48:32
13. Oksanen Markus Oulu 1:48:54
14. Huusko Markku Oulu 1:50:11
15. Roivainen Juhani Kello 1:55:37
16. Toikka Arto Oulu 1:55:38
17. Fält Tuomo Oulu 1:57:45
18. Kanto Veikko Kempele 2:02:52
19. Isola Tomi LaiVe 2:02:53
20. Kojola Ilpo Oulu 2:04:06
21. Rautio Pentti Oulu 2:04:08
22. Kuusento Heikki 2:04:17
23. Korhonen Esko Valio Oy 2:09:38
24. Vilmi Tommi Oulun Hiihtoseura 2:13:20
25. Aitta Seppo Tyrnävä 2:23:51
26. Palqvist Erkki 2:36:02
27. Haapala Topi Oulu 2:36:04
Miehet retkisarja Vapaa 30 km
1. Kontu Juha-Pekka LaiVe 1:24:17
2. Ruonakoski Antti TuTu 1:28:14
3. Ranto Mauno KäKa 1:29:34
4. Vimpari Tero Oulu 1:33:21
5. Hanhela Ilkka HaHe 1:33:57
6. Illikainen Esko Haukipudas 1:36:41
7. Reijonen Jaakko Kempeleen Pyrintö 1:37:55
8. Kärkkäinen Paavo Oulu 1:39:18
9. Kaattari Hannu StoraEnso 1:39:45
10. Airaksinen Risto Oulun Tarmo 1:39:55
11. Sipola Seppo IHS 1:40:59
12. Kuusento Santtu Kempeleen Pyrintö 1:41:32
13. Enqvist Olavi Muhoksen Urheilijat 1:41:42
14. Vaattovaara Kimmo Oulu 1:42:17
15. Holappa Jarmo Oulu 1:43:43
16. Sauvola Eero StoraEnso 1:44:27
17. Laurila Jari Kempele 1:44:49
18. Merilä Seppo OYUS 1:45:35
19. Manninen Tapio Oulu 1:45:53
20. Vikstedt Marko KOKI 1:46:04
21. Aitta Jari Uu 1:46:53
22. Pääkkönen Anssi Pa U 1:47:03
23. Ruokola Jaakko KiiMu 1:48:38
24. Kuivaniemi Pauli Muhos 1:52:01
25. Pehkonen Jukka Haukipudas 1:52:03
26. Rossi Jarmo Kempele 1:52:48
27. Haataja Sakari TyTe 1:55:05
28. Ahonen Olli-Pekka StoraEnso 1:55:54
29. Saikkonen Toivo Oulu 1:57:19
30. Hautanen Mika Kempele 2:01:23
31. Liedes Kalevi Oulu 2:03:10
32. Niemi Hannu Oulu 2:07:57
33. Hyppönen Kari Kempeleen Kiri 2:14:04
34. Rajala Jarmo Kempele 2:24:41
35. Vainio Aimo Oulu 2:26:02
36. Lohilahti Jukka 2:28:05
Naiset retkisarja Perinteinen 30 km
1. Pyrrö Anni Oulunsalon Vasama 2:27:06
Naiset retkisarja Vapaa 30 km
1. Ranto Tiina KäKa 1:53:31
2. Jaatinen Aila Ynni 1:55:06
3. Pulkkinen Anu Kempele 1:59:00
4. Metsävainio Sirpa Oulu 2:04:57
5. Koukkari Mervi Uu 2:04:58
6. Niemelä Sirkka Oulun Tarmo 2:19:15
7. Jokela Jaana Kempele 2:24:40
8. Niemi Niina Hollola 2:55:54

2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018