Kempeleen Maratonklubi
Kempeleen Maratonklubi ry:n logo

2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

19. Pertin-hiihto 5.3.2005
Miehet Yleinen Perinteinen 23 km
1 Heikki Karjaluoto OKV 1:01:30
2 Kari Lilleberg OKV 1:01:55
3 Samuli Korpela KeKi 1:06:36
4 Pekka Kukkula IIHS 1:06:57
5 Jukka Määttä OKV 1:14:12
6 Valtteri Toivonen OKV 1:26:04
M40 Perinteinen 23 km
1 Pasi Heinonen KeuKis 1:03:13
2 Ari Järvenpää IiU 1:08:04
3 Mauri Puolakanaho KeKi 1:11:32
4 Heikki Kukkonen OHS 1:14:28
5 Vesa Laitila PeRa 1:18:49
M50 Perinteinen 23 km
1 Tuomo Lappalainen LaiVe 1:08:02
2 Risto Similä OKV 1:08:54
3 Matti Veteläinen Kempele 1:14:01
4 Kalevi Tapaninaho KeKi 1:14:22
5 Pauli Patanen SalSa 1:14:27
6 Pertti Sankilampi KeKi 1:18:28
7 Rauno Valppu Oulu 1:30:34
Miehet Yleinen Vapaa 23 km
1 Marko Järvinen KiimU 0:58:30
2 Tuomo Hökkä YIN 0:58:31
3 Pauli Turtinen YIN 0:58:32
4 Toni Happonen KuHi 0:59:59
5 Tapio Hökkä KiimUrh 1:01:47
6 Eero Kansanniva RaRa 1:05:12
7 Jorma Puurunen Naseva 1:06:43
8 Juha-Pekka Kontu LaiVe 1:09:30
9 Kimmo Koskela Oulunsalo 1:10:06
10 Juha Leviäkangas YIN 1:13:28
11 Mikko Tapaninaho KeKi 1:14:20
12 Antti Mäntyniemi Kempele 1:14:55
13 Santtu Kuusento Kempele 1:16:34
14 Timo Saarinen Oulu 1:16:52
M40 Vapaa 23 km
1 Juhani Tervola KiimUrh 0:59:58
2 Lauri Jaakola AlVi 1:00:00
3 Petri Kinnunen MeVe 1:00:05
4 Heikki Ojantakanen OlsHe 1:00:25
5 Reijo Isola YIN 1:04:02
6 Arto Kukkonen KiuJä 1:05:13
7 Esko Illikainen HauHe 1:06:33
8 Keijo Hongisto OuTa 1:06:36
9 Jarmo Drushinin PuPo 1:06:37
10 Kalevi Loukusa KiimUrh 1:10:07
11 Markku Kuivala KiimU 1:11:36
12 Martti Myllyniemi HAU 1:13:13
13 Raimo Kantolainen AaUrh 1:13:54
14 Ovadja Meir Oulu 1:17:08
15 Jari Laurila Haukipud 1:19:55
M50 Vapaa 23 km
1 Veijo Helander NiU 1:04:00
2 Seppo Illikainen HaHe 1:04:01
3 Eero Räihä IIHS 1:04:03
4 Asko Happonen KPU 1:04:05
5 Risto Uutinen LaiVe 1:06:35
6 Keijo Pihlajamaa RasVe 1:11:31
7 Teuvo Valtanen OsVa 1:11:35
8 Veikko Kela OHS 1:17:30
M55 Vapaa 23 km
1 Esko Leinonen OHS 1:04:04
2 Pauli Bordi OKV 1:04:06
3 Eino Juola KemPy 1:04:09
4 Tuomo Pelttari Suvala 1:06:34
5 Kalevi Heinikoski IIHS 1:07:30
6 Erkki Annanpalo OHS 1:11:14
7 Aimo Vallo StoraEnso 1:11:19
8 Lauri Heikkilä KiimUrh 1:11:33
9 Tapio Peltola Suvala 1:13:36
10 Matti Vatjus-Anttila HAU 1:20:12
M60 Vapaa 23 km
1 Kauko Meriläinen HauHe 1:06:38
2 Eero Kokko AtVe 1:08:59
3 Raimo Laakkonen PyPo 1:09:24
4 Pentti Bordi TuTu 1:09:41
5 Esko Hämeenniemi OHS 1:12:00
6 Reino Tapio ROIMH 1:13:53
7 Jaakko Alalahti OHS 1:14:23
8 Matti Lassila Revonlah 1:17:53
9 Seppo Sipola IIHS 1:21:22
Naiset Yleinen Perinteinen 23 km
1 Suvi Karjaluoto OKV 1:12:32
2 Sisko-Liisa Luukinen LNM 1:36:47
Naiset Yleinen Vapaa 23 km
1 Niina Jaako LänRa 1:13:52
2 Minna Patanen SalSa 1:14:33
3 Marika Koskela-Kontu LaiVe 1:16:50
4 Mari Patanen SalSa 1:18:12
N40 Vapaa 23 km
1 Anja Paakinaho PuPo 1:13:41
2 Maija Käkelä HauVe 1:14:26
3 Ritva Halme KiimU 1:14:48
4 Maarit Nyman HaHe 1:14:52
5 Pirkko Posio PosPy 1:14:57
6 Marja-Liisa Pylväs OYS VAPARIT 1:17:29
7 Elvi Kukkonen KiuJä 1:25:28
Miehet Retkisaja Perinteinen 23 km
1 Veikko Haarala Kempele 1:14:55
2 Hannu Kinnunen Oulu 1:20:12
3 Ulrich Bergmann Saksa 1:22:32
4 Jaakko Korpela Oulunsalo 1:30:35
5 Pentti Hukkanen OIY 1:30:37
6 Tuomo Väisänen HauHe 1:30:40
7 Veli Lämsä PeseItte 1:33:39
8 Heikki Kuusento KemPy 1:33:40
9 Jussi Ponkala Oulu 1:37:31
10 Teemu Korhonen Osao 1:47:38
11 Esko Korhonen Valio Oy 1:48:02
12 Anssi Korhonen Kantola 1:48:04
13 Tauno Ruhanen KiuJä 1:57:03
14 Sakari Haataja TyTe 1:59:12
15 Timo Väisänen Oulu 2:11:40
16 Risto Degelrman Oulu 2:28:21
Miehet Retkisarja Vapaa 23 km
1 Kauko Heinikoski IiH 1:06:26
2 Markku Hemmilä Kempele 1:10:08
3 Pekka Hartikka OUIKI 1:10:09
4 Marko Mustonen Kempele 1:11:12
5 Eino Sillankorva OHS 1:11:37
6 Jari Torvinen Oulu 1:12:24
7 Ilkka Hanhela HauHe 1:12:42
8 Asko Haipus Kello 1:13:19
9 Hannu Kaattari Utajärvi 1:14:00
10 Hannu Vimpari KuiKa 1:14:22
11 Seppo Tahkola Kempele 1:14:50
12 Risto Airaksinen OuTa 1:14:54
13 Esko Hautaniemi HaHe 1:15:22
14 Jarkko Hiltunen OHS 1:16:51
15 Jouko Kuorilehto Kempele 1:17:00
16 Hannu Vuonnala Liminka 1:18:03
17 Kimmo Vaattovaara Oulu 1:19:26
18 Jaakko Ruokola KiimU 1:19:28
19 Antti Manninen Oulu 1:19:31
20 Onni Niemelä Oulu 1:19:48
21 Arto Moisanen Atex 1:20:02
22 Tuomo Kaarteenaho Kiiminki 1:20:15
23 Erkki Kinnunen ONMKY 1:20:24
24 Ossi Kangas Rautaruukki 1:20:56
25 Eero Sauvola StoraEnso 1:21:46
26 Hannu Pikkuaho Muhos 1:21:58
27 Topias Kukkonen OHS 1:22:32
28 Jari Itkonen Oulu 1:22:58
29 Arvo Kärkkäinen NpT 1:23:03
30 Janne Itkonen Oulu 1:23:28
31 Pasi Tiitto Oulu 1:24:13
32 Jarmo Väisänen HauHe 1:24:24
33 Vesa Ruonala Hailuoto 1:24:59
34 Esko Tuomivaara Kempele 1:25:40
35 Anssi Pääkkönen Eltel 1:25:51
36 Pekka Kauppila Kiiminki 1:26:02
37 Pekka Eeronheimo Kempele 1:26:13
38 Heikki Pietilä Tupos 1:26:25
39 Risto Karjalainen Oulu 1:26:33
40 Seppo Alatalo Oulu 1:26:44
41 Toivo Saikkonen Oulu 1:29:56
42 Mika Hautanen Kempele 1:30:25
43 Mika Moisanen Nokia 1:30:34
44 Veikko Järvelä HauHe 1:30:51
45 Juha Holappa Oulunsalo 1:31:19
46 Ville Hallikainen Oulu 1:33:28
47 Jouko Kaattari Haukipudas 1:33:29
48 Pauli Mikkonen KiuJä 1:33:55
49 Mikko Moilanen Kempele 1:34:50
50 Juuso Nurminen Oulunsalo 1:35:52
51 Ari Honkonen Kempele 1:37:45
52 Petteri Kärjä Kempele 1:40:03
53 Juha Tolonen K-Koo 1:44:11
Naiset Retkisarja Perinteinen 23 km
1 Anu Myllymäki Oulu 1:49:13
Naiset Retkisarja Vapaa 23 km
1 Virve Jouhten KemPy 1:26:01
2 Aila Jaatinen ONMKY 1:26:14
3 Anu Pulkkinen Kempele 1:29:54
4 Tellervo Järvelä HauHe 1:30:50
5 Hanna Vaitiniemi PKC Group 1:48:01
Reppusarjan osanottajat (ei ajanottoa) Hiihtotapa ja -matka oman valinnan mukaan
Mauno Peltonen
Matti Rouhinen
Heikki Mikkola
Tuomas Keisu
Matti Törmä
Hemmi Jaara
Kasper Pulkkinen
Kauko Tolvanen
Mauno Kukkola
Ville Rohkimainen
Maija Pelkonen
Marja Hiitola-Moilanen
Pekka Piispanen
Heikura
Esko Nalkki
Kauko Harteva
Maija Harteva
Jouni Imilahti
Petra Pudas
Ismo Pudas
Seppo Hätälä
Miikka Käyrä
Urho Nikula
Helena Myllyniemi
Eira Myllyniemi
Niilo Jaara
Tiia Järvenpää
Ari Järvenpää
Seppo Pulkkinen
Pekka Peltoniemi
Marko Nuutinen
Jaakko Honkala
Heikki Happola
Anu Kemppainen
Jari Tervo
Matti Viitanen
Raimo Multasuo
Jarmo Rossi
Alpo Niemelä
Sirkka Niemelä
Eila Puhakka
Heimo Tomperi
Pasi Tervahartiala
Leila Kylmäluoma

2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018