Kempeleen Maratonklubi
Kempeleen Maratonklubi ry:n logo

2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018


20. Pertin-Hiihto 4.3.2006






Lopputulokset






Miehet yleinen Perinteinen 30 km




1. Heikki Karjaluoto 1.21.04 OKV
2. Samuli Korpela 1.26.10 KeKi
3. Sami Pesonen 1.30.16 Kello
4. Antti Myllyniemi 1.49.14 Kempele





Miehet 40 v Perinteinen 30 km




1. Reijo Juntunen 1.25.55 Iin Hiihtoseura
2. Heikki Ojantakanen 1.28.34 OlsHe
3. Ari Järvenpää 1.29.12 IiU
4. Ari Holappa 1.33.49 OlsHe
5. Jouko karppinen 1.35.46 LaiVe





Miehet 50 v Perinteinen 30 km




1. Mikko Koivukangas 1.29.24 OSAO
2. Tuomo Lappalainen 1.31.38 LaiVe
3. Olli Juntunen 1.33.56 HauVe
4. Keijo Kähärä 1.44.05 PyPo
5. Pasi Koskela 1.56.00 OHS





Miehet 55 v Perinteinen 30 km




1. Erkki Valijärvi 1.29.25 PaltU
2. Risto Similä 1.31.48 OKV
3. Seppo Soronen 1.38.20 YNN
4. Matti Veteläinen 1.38.23 OH
5. Matti Järvenpää 1.42.22 IiU
6. Pertti Sankilampi 1.46.35 KeKi
7. Reijo Puurunen 2.05.42 OuTa





Retkisarja miehet Perinteinen 30 km




1. Mikko Rajavaara 1.42.11 KiimU
2. Ari Mure 1.44.32 Puolustusvoimat
3. Ulrich Bergmann 1.46.49 Oulu
4. Ilpo Roivainen 1.48.09 Haukipud
5. Jouni Kaartinen 1.48.41 Oulu
6. Ilkka Palatsi 1.54.17 Oulu
7. Mika Kauppinen 1.56.01 Oulunsalo
8. Veli Lämsä 1.56.02 Tyrnävä
9. Tuomo Väisänen 1.58.35 HauHe
10. Juhani Roivainen 2.05.43 Haukipudas
11. Pentti Rautio 2.06.22 Oulu
12. Jaakko Okkonen 2.06.24 Kauppakamari
13. Sulo Salminen 2.08.13 Kempele
14. Pentti Hukkanen 2.12.25 Oulun Invalidiyhdistys
15. Raimo Holappa 2.26.46 Oulu
16. Anssi Korhonen 2.33.27 Kajaani
17. Esko Korhonen 2.33.28 Valio Oy





Naiset yleinen Perinteinen 30 km




1. Pirkko Hämeenniemi 1.52.25 OHS
2. Sisko-Liisa Luukinen 2.09.09 LNM





Miehet yleinen Vapaa 30 km




1. Juha Vähämetsä 1.12.23 OHS
2. Pauli Turtinen 1.12.44 YIN
3. Marko Järvinen 1.12.47 OHS
4. Panu Lieto 1.18.31 OsVa
5. Juho Madetoja 1.18.33 KäKa
6. Kari Niemelä 1.18.49 Kempele
7. Mika Järvenpää 1.20.01 VePo
8. Jarkko Päkkilä 1.21.53 PyPo
9. Jorma Puurunen 1.23.47 YIN
10. Kimmo Koskela 1.24.06 Oulunsalo
11. Jarkko Kivelä 1.24.10 HaHe
12. Pauli Lapinkangas 1.33.20 Oulu
13. Santtu Kuusento 1.35.20 Oulu
14. Seppo Tahkola 1.41.13 Kempele





Miehet 40 v Vapaa 30 km




1. Juhani Tervola 1.18.27 Kiimingin Urheilijat
2. Kauko Kinnunen 1.18.29 OHS
3. Lauri Jaakola 1.18.32 Alavieskan Viri
4. Jorma Aalto 1.18.34
5. Keijo Hongisto 1.24.03 OuTa
6. Taisto Latvalehto 1.29.26 Oulu
7. Pasi Somero 1.31.48 OlsHe





Miehet 50 v Vapaa 30 km




1. Reijo Isola 1.18.28 Iin Hiihtoseura
2. Pekka Hartikka 1.23.45 OuTa
3. Eero Räihä 1.24.00 IiU
4. Risto Näppä 1.24.07 Muhos
5. Pekka Toppari 1.34.01 OKV





Miehet 55 v Vapaa 30 km




1. Esko Leinonen 1.23.53
2. Risto Uutinen 1.24.02 LaiVe
3. Lauri Heikkilä 1.24.04 VePo
4. Erkki Annanpalo 1.25.43 OHS
5. Tuomo Pelttari 1.26.15 Team Pyörä Suvala
6. Veli Karjaluoto 1.29.14 KKV
7. Eino Sillankorva 1.29.21 OHS
8. Raimo Tapio 1.31.23 Oulu





Miehet 60 v Vapaa 30 km




1. Kauko Meriläinen 1.24.08 HauHe
2. Esko Hämeenniemi 1.26.27 OHS
3. Alpo Pelkonen 1.27.38 OsVa
4. Aimo Vallo 1.29.23 StoraEnso
5. Jaakko Alalahti 1.31.42 OHS
6. Reino Tapio 1.31.54 RoiMRH
7. Reino Sevon 1.35.33 OHS
8. Matti Lassila 1.39.15 RasVe





Retkisarja Miehet Vapaa 30 km




1. Kari Kokko 1.18.30 PKC Group
2. Jouni Holappa 1.24.09 Haukipudas
3. Antti Manninen 1.25.21 Oulu
4. Asko Haipus 1.27.09 Kello
5. Mika Naamanka 1.27.11 OMK
6. Ari Grönstrand 1.27.12 Oulu
7. Jukka Määttä 1.27.28 Oulu
8. Teuvo Valtanen 1.31.10 OsVa
9. Markku Pöykkiö 1.32.04 Oulunsalo
10. Tuomo Kaarteenaho 1.33.40 Kiiminki
11. Ilpo Rousti 1.33.41 Kempele
12. Hannu Vuonnala 1.33.43 Oulunsalo
13. Risto Airaksinen 1.34.11 OuTa
14. Ilkka Hanhela 1.34.26 HaHe
15. Markku Kuivala 1.34.31 KiimU
16. Tero Vimpari 1.34.52 Oulu
17. Onni Niemelä 1.35.59 Oulu
18. Pasi Huhtala 1.37.44 AaKi
19. Kauko Koppelo 1.38.09 Oulu
20. Matti Koivikko 1.38.26 Oulu
21. Taisto Puurunen 1.38.33 Pudasjärvi
22. Pekka Eeronheimo 1.40.05 Kempele
23. Pekka Kauppila 1.40.08 Liminka
24. Jarno Määttä 1.41.19 Oulu
25. Kimmo Vaattovaara 1.41.20 Oulu
26. Eero Sauvola 1.41.22 Oulunsalo
27. Kari Madetoja 1.41.39 KäKa
28. Seppo Merilä 1.41.44 OYUS
29. Arto Moisanen 1.42.49 ATEX
30. Jaakko Korpela 1.42.51 Oulunsalo
31. Veikko Kumpuoja 1.42.53 Kempele
32. Jari Laurila 1.43.43 Haukipudas
33. Hannu Kesti 1.44.41 Oulu
34. Sami Hanhela 1.45.24 Kiiminki
35. Hannu Pekkala 1.45.29 Kempele
36. Marko Vikstedt 1.45.30 Kempele
37. Pasi Karppinen 1.45.31 Kempele
38. Tuomas Lappi 1.45.32 Oulu
39. Pasi Tiitto 1.45.38 Oulu
40. Hannu Pikkuaho 1.45.40 Muhos
41. Marko Pekkarinen 1.46.25 Oulu
42. Teemu Korhonen 1.47.57 KeAK
43. Markku Okkola 1.50.44 HauHe
44. Seppo Alatalo 1.50.54 Oulu
45. Ari Honkonen 1.51.35 Kempele
46. Jarno Terho 1.55.02 Kempele
47. Mika Moisanen 1.55.50 Oulu
48. Juha Kumpuniemi 1.56.05 Oulu
49. Tarmo Terho 1.56.27 Oulu
50. Juha Tolonen 1.57.41 Jääli
51. Jari Mäki-Runsas 1.57.52 Oulunsalo
52. Petteri Kärjä 1.59.02 Kempele
53. Pertti Paaso-Rantala 2.00.47 Iin Yritys
54. Marko Rousu 2.02.15 Oulu
55. Timo Jokela 2.02.24 Oulu
56. Veikko Grönstrand 2.04.34 Oulu
57. Jorma Karvonen 2.04.40 Oulunsalo
58. Juha Mäkäräinen 2.26.10 Kempele





Naiset Yleinen Vapaa 30 km




1. Mari Rytilahti 1.24.01 Kiimingin Urheilijat
2. Sanna-Maija Pohjanvesi 1.24.05 PuU
3. Niina Jaako 1.34.10 Län-Ra





Naiset 40 v Vapaa 30 km




1. Marjut Vuorenmaa 1.29.22 OHS
2. Maarit Nyman 1.35.30 HaHe
3. Pirkko Posio 1.35.36 POSPY
4. Irja Mertala 1.39.07 KiimU
5. Seija Pieskä 1.41.43 OHS
6. Marja-Liisa Pylväs 1.41.57 OYS Vaparit
7. Maija Karjaluoto 1.46.14 KKV





Retkisarja Naiset Vapaa





1. Leena Öykkönen 1.35.37 Nivala
2. Sirpa Holappa 1.41.40 Haukipudas
3. Eila Puhakka 1.48.58 OHS
4. Aila Jaatinen 1.52.54 ONMKY
5. Anu Pulkkinen 1.53.58 Kempele
6. Saija Ranz 2.00.49 Oulu
7. Hanna-Leena Pietilä 2.23.29 Oulu





Reppusarja (ilman ajanottoa)






Ville Rohkimainen


Helena Myllyniemi


Seppo Hätälä


Arto Rissala


Aino Rissala


Alisa Rissala


Mauno Peltonen


Tuomas Keisu


Mikko Keisu


Matti Rouhiainen


Antero Mikkonen


Ilkka Ylitalo


Tapio Turunen


Matti Törmä


Veikko Haarala


Jussi Niskanen


Kauko Tolvanen


Seppo Heikura


Seppo Pulkkinen


Kari Alenius


Mari-Anna Alenius


Heini Alenius


Otso Alenius


Kerttu Alenius


Siiri Alenius


Liisa Mustonen


Niilo Jaara


Leila Kylmäluoma


Harri Ruopsa


Marko Mustonen


Sanna Husa






Kaikkien osallistujien kesken arvonnassa voittivat :






Jari Lauriala Mikroaaltouuni

Seppo Pulkkinen Pölyimuri

Raimo Holappa Pyörä

Pentti Rautio Hiustenkuivain

Sirpa Holappa Sykemittari

Reijo Isola Sykemittari

Juha Kumpuniemi Partakone

Ilkka Hanhel Vedenkeitin

Ari Honkonen Kahvinkeitin

Kimmo Koskela Radio

Eila Puhakka Reppu

Sami Pesonen Reppu

Matti Koivikko Kahvinkeitin

Mikko Rajavaara Vedenkeitin

2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018