Kempeleen Maratonklubi
Kempeleen Maratonklubi ry:n logo

2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

Pertinhiihto 3.3.2007


Lopputulokset






Miehet yleinen perinteinen
30 km




1. Petri Väänänen Kempeleen Pyrintö 1:08:37
2. Sami Pesonen Kutturan Veteraanit 1:12:37
3. Jorma Puurunen Yli-Iin Naseva 1:14:47
4. Jarkko Kivelä HaHe 1:20:15




M40 perinteinen
30 km




1. Reijo Juntunen Iin Hiihtoseura 1:11:50
2. Jorma Rotonen PihTu 1:11:57
3. Juha Pulkkinen I.Ervasti Oy 1:12:11
4. Pekka Kukkula Iin Hiihtoseura 1:12:12
5. Mauri Puolakanaho Kempeleen Kiri 1:18:47




M50 perinteinen
30 km




1. Kai Lappalainen Oulunsalon Vasama 1:12:48
2. Esko Takalo Oulunsalon Vasama 1:18:54




M55 perinteinen
30 km




1. Teuvo Pekkola OEK 1:18:48
2. Matti Veteläinen Oulun Hiihtoseura 1:23:42
3. Pasi Koskela Oulun Hiihtoseura 1:39:30




M60 perinteinen
30 km




1. Erkki Valijärvi PalU 1:12:52
2. Jorma Paasovaara Oulun Kilpa-Veljet 1:18:21
3. Seppo Soronen YNM 1:18:50
4. Kalevi Tapaninaho Kempeleen Kiri 1:25:58
5. Aaro Asikainen KKV 1:26:59
6. Reino Kukkohovi Oulunsalon Vasama 1:29:47
7. Pertti Sankilampi Kempeleen Kiri 1:34:00




Miehet yleinen vapaa
30 km




1. Sauli Kuopus Pudasjärven Urheilijat 1:03:21
2. Janne Raitio LaiVe 1:03:22
3. Teemu Planting KiiRi 1:03:38
4. Kauko Heinikoski Iin Hiihtoseura 1:03:52
5. Jouni Holappa Kiiminki 1:04:02
6. Janne Kivelä RePi 1:04:18
7. Kari Niemelä Kempele 1:04:34
8. Sakari Järvelä IiU 1:04:53
9. Kari Kokko PKC Group 1:06:33
10. Mika Piirala Oulunsalo 1:10:13
11. Santtu Kuusanta Kempeleen Pyrintö 1:23:19




M40 vapaa
30 km




1. Ilkka Suorsa Oulun Kilpa-Veljet 1:03:37
2. Ari Järvenpää Iin Urheilijat 1:04:01
3. Tapio Hökkä Yli-Iin Naseva 1:04:06
4. Juhani Tervola Kiimingin Urheilijat 1:08:14
5. Ilpo Juopperi KarVi 1:08:18
6. Pasi Somero Oulunsuun Heitto 1:15:47
7. Taisto Latvalehto
1:20:18
8. Kari Häkkilä Oulun Taksi 1:28:28




M50 vapaa
30 km




1. Reijo Isola Iin Hiihtoseura 1:10:24
2. Juhani Krankka HaHe 1:10:32
3. Seppo Illikainen HaHe 1:10:40
4. Pentti Kuopus Pudasjärven Urheilijat 1:11:59
5. Jari Hautasaari Oulun Tarmo 1:12:00
6. Urpo Tolonen Pudasjärven Urheilijat 1:13:25
7. Esko Hautaniemi HaHe 1:14:15
8. Pekka Hartikka Oulun Kilpa-Veljet 1:14:40




M55 vapaa
30 km




1. Lauri Heikkilä VePo 1:13:32
2. Raimo Tapio Oulu 1:13:36




M60 vapaa
30 km




1. Pauli Bordi Oulun Kilpaveikot 1:12:29
2. Kauko Meriläinen Haukiputaan Heitto 1:13:35
3. Aimo Vallo StoraEnso 1:14:41
4. Kalevi Heinikoski Iin Hiihtoseura 1:14:42
5. Reino Tapio RoiMH 1:14:47
6. Matti Lassila Revonlahti 1:24:51




Naiset yleinen perinteinen
30 km




1. Tarja Huru HaHe 1:40:02
2. Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 1:47:20




Naiset yleinen vapaa
30 km




1. Maija Oravamäki Oulun Hiihtoseura 1:08:19
2. Hanna Mäki Kempeleen Kiri 1:14:37
3. Maria Söderström HIFK 1:15:06
4. Niina Jaako LänRa 1:16:01




N40 vapaa
30 km




1. Kaija Salonen KuivA 1:14:59
2. Maarit Nyman Haukiputaan Heitto 1:16:29
3. Pirkko Posio PosPy 1:19:11
4. Anja Paakinaho Rautaruukki 1:23:17
5. Seija Riihijärvi Kempeleen Pyrintö 1:36:26




Miehet retkisarja perinteinen
30 km




1. Mikko Rajavaara Kiimingin Urheilijat 1:23:54
2. Ari Grönstrand Oulu 1:24:04
3. Oiva Rantala VePo 1:28:46
4. Ulrich Bergmann Oulu 1:31:46
5. Valtteri Toivonen Oulu 1:32:32
6. Matti Vatjus-Anttila MaU 1:35:12




Miehet retkisarja vapaa
30 km




1. Antti Manninen Oulu 1:10:00
2. Marko Mustonen Kempele 1:10:36
3. Jarmo Drushinin PuPo 1:10:48
4. Tero Vimpari Oulu 1:14:43
5. Kalevi Loukusa Kiimingin Urheilijat 1:14:52
6. Pekka Eeronheimo Kempele 1:18:04
7. Risto Airaksinen Oulun Tarmo 1:18:14
8. Taisto Puurunen Pudasjärvi 1:18:50
9. Hannu Vuonnala Oulunsalo 1:21:04
10. Eero Sauvola StoraEnso 1:21:37
11. Pauli Lapinkangas Oulu 1:22:14
12. Markku Kuivala Kiimingin Urheilijat 1:22:30
13. Pekka Lauri Polar Forest 1:23:27
14. Jarmo Moilanen Kempele 1:23:28
15. Jaakko Korpela Oulunsalon Vasama 1:23:55
16. Ossi Ronkainen Kuusamo 1:24:13
17. Mikko Nissilä Oulu 1:26:18
18. Juhani Pääkkö Polar Forest 1:29:45
19. Arto Karjalainen Oulu 1:29:46
20. Seppo Sipola Haukipudas 1:34:45
21. Olli-Pekka Ahonen Kempele 1:37:14




Naiset retkisarja perinteinen
30 km




1. Marjut Juntunen Iin Hiihtoseura 1:32:29
2. Kirsi Latoranta Kempele 2:00:39




Naiset retkisarja vapaa
30 km




1. Anu Pulkkinen KeMaKi 1:28:26
2. Katja Leppäkangas Kempele 1:37:12

2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017